FETÖ firarisi Fikret Seçen’in kardeşi itirafçı oldu

content_yurt-disina-kacan-savci-fikret-secen-kimdir_2pe59u352nvAvH9

FETÖ firarisi Zekeriya Öz’le birlikte Ergenekon soruşturmasını yürüten eski savcı Fikret Seçen’in kardeşi itirafçı oldu.

Ergenekon, Balyoz, Casusluk, Dink cinayeti, Futbolda şike soruşturmalarının yapıldığı kapatılan Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği görevini yürüten FETÖ firarisi Fikret Seçen’in avukat kardeşi Faruk Seçen hakkında “FETÖ üyeliği” suçundan iddianame hazırlandı.

İddianameyi kabul eden İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada sanık Faruk Seçen, hakkında etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanması talebinde bulunarak ifade verdi.

Örgüt evlerinde kaldı

Sanık Seçen, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuduğunu, akabinde avukat olarak mesleğe başladığını anlatarak “Lise yıllarında bu yapı ile tanıştım. Ağabeyim Fikret, bu örgüte ait bir öğrenci evine beni götürdü.” dedi.

Bu evde kaldığı şahıslardan ikisinin askerî liseye devam ettiğini belirten Seçen, üniversite sınavına kapatılan FEM dershanesinden hazırlandıklarını, burada İ.G. isimli arkadaşıyla beraber örgütün evlerine gittiklerini ifade ederek “İ.G. bana üniversite sınavında kimliğini bakmak için sınav esnasında gelen bir şahsın 15 tane matematik sorusunun cevabını söylediğini anlattı. Üniversiteyi kazandıktan sonra evlerinde kalmam için ısrarcı oldu.” dedi.

ByLock kullanıcısı çıktı

Üniversite döneminde de söz konusu yapıyla ilgili arkadaşlarının bulunduğunu, ara sıra bu örgütün toplantılarına (sohbet) gittiğini anlatarak söz konusu evlerde kalan, toplantılara katılan ve örgüte mensup olduğunu düşündüğü avukatların ismini veren sanık Seçen, ağabeyi FETÖ firarisi Fikret Seçen ve aralarındaki ilişkiyle ilgili şunları anlattı:

“2014 Ağustos ayında ağabeyim Fikret yanıma gelerek ‘Çok güzel bir program var.’ diyerek ByLock programını telefonuma yükledi. Aklıma kötü bir şey gelmedi. Bu programın kullanılması için birisinin seni eklemesi gerekiyormuş. Ağabeyim beni ekledi ve kullanmaya başladım. Kullanıcı adının ‘Blue eye’ olduğunu hatırlıyorum.

Bu program üzerinden ağabeyim ile görüştüm. 2013 yılına kadar ağabeyimin avukatlığını yapmadım. Ağabeyimin avukatı Cemalettin Mutlu (Şike kumpası davasının firari sanığı) idi.”

Ağabeyi Fikret Seçen Belçika’ya kaçtı

Fikret Seçen’in Belçika’ya kaçtığını belirten Faruk Seçen, şöyle konuştu: “Ağabeyim açığa alındıktan sonra Belçika’ya gitti. Mail üzerinden haberleşiyorduk. 15 Temmuz’dan sonra ihraç edilince ‘İtiraz et ancak ben yapmam.’ dedim. Ağabeyim hakkındaki karar itiraz olmadan kesinleşti. Ağabeyim Fikret 2014 Ocak ayında Bank Asya’ya para yatırmam hususunda çok ısrar etti. Vadeli hesapta bulunan paramdan 100 bin TL’sini çekip, Bank Asya’ya yatırdım. Örgütün talimatından haberim yoktu. Haberim olunca paramın zarar görmemesi için hemen çekemedim. Vadesi biter bitmez tamamını çektim.”

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın