Scroll Top

FETÖ itirafçısı KPSS soruları hırsızlığını anlattı

kpss-feto-kpss-feto-skandali

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu bir itirafçının anlattıkları, örgütün KPSS sınav sorularını nasıl çaldığına dair yeni detayları gözler önüne serdi. Devletin derin kadrolarına sızabilmek için her türlü hileyi yapan örgüt, üniversite ve askeri okullara giriş sınavlarının yanı sıra memuriyet sınavlarında da soruları çalmıştı. Rekabet Kurumu çalışanı H.A., Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında yakalanarak gözaltına alındı. Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan H.A., itirafçı olarak örgütün sapkın yüzünü tekrar ortaya koydu. H.A., 2012 yılı KPSS sınav sorularının Ankara Gölbaşı’ndaki KPPS çalışma evlerine mahrem imamlar tarafından getirildiğini anlattı. FETÖ itirafçısı H.A., soru hırsızlığı öncesinde abdest alıp Kuran-ı Kerim’e el bastıktan sonra soruların kendisine verildiğini söyledi. Soruların cevaplarını ezberlediklerini söyleyen H.A., apartmanda oldukları için kağıtları yakamadıklarını ve bu nedenle mutfakta düdüklü tencere içerisinde haşlayarak imha ettiklerini ifade etti.

feto-itirafcisi-general-beraat

Soruları tencerede haşlayarak yok etmişler

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan FETÖ itirafçısı H.A.,

“Soruları mutfakta düdüklü tencere içerisinde haşladık, iyice parçalanınca da lavaboya döktük. Girdiğim sınavdan da 95 puan aldım.” dedi. İtirafçı H.A., ayrıca örgütün Kaymakamlık, Vergi Müfettişliği, Rekabet Kurumu ve Sayıştay giriş sınav sorularının da kendilerine verildiğini belirtti. H.A., Denizli’de yaşarken 2011 senesinde KPSS sınavına girdiği ve 65 puan aldığını, ardından örgüt abilerinin yönlendirmesiyle Ankara Gölbaşı’nda kurulan KPSS çalışma evine gönderildiğini anlattı. 5-6 kişi kaldıkları bu evde sohbet faaliyetleri yapılmadığını anlatan H.A., 2012 yılının Temmuz ayında KPSS sınavına 1-2 gün kala ilk kez gördüğü bir örgüt mensubunun sınav sorularını getirdiğini kaydetti.

FETÖ itirafçısı çaldığı sorularla sınavdan 95 puan almış

Rekabet Uzmanı H.A., örgüt üyesinin evdekileri teker teker salona çağırdığını anlattı. H.A., şunları kaydetti:

“Olacakları kimseye anlatmayacağımıza dair bize önce abdest aldırdı. Kuran’ı Kerim-e el bastırdı ve yemin ettirdikten sonra KPSS sınavında çıkacak soruları verdi. Bize getirdiği sorulan A4 kağıda çıkarılmış zımbalanmış haldeydi. Üzerinde yayınevi ismi de yoktu. Soruların geldiği gün boyu sorulara baktım. Sorular geri dönmeyecek şekilde imha edin diyerek evden ayrıldı. Verdiği soruların tümü KPSS sınavında çıktı.”

H.A., ifadelerinin devamında 2012 KPSS sınavından 95 puan aldığını itiraf etti.

“Bize gelen sorular sınavlarda çıktı”

H.A., örgütün yalnızca KPSS sınav sorularını değil; Kaymakamlık, SGK, Vergi Müfettişliği, Rekabet Kurumu ve Sayıştay sınavlarının sorularını verdiğini de söyledi. H.A., şu ifadeleri kullandı:

“Girecek olduğumuz kurum sınavlarını sorumlu abimize önceden söylüyorduk. Bu girdiğim kurumlara ait tüm sınav soruları da yine A4’de yazdırılmış şekilde zımbalanmış halde bize getiriliyordu. Bize gelen sorular sınavlarda çıktı. SGK Müfettiş yardımcılığı, Vergi Müfettişliği, Sayıştay soruları birebir bana getirildi. Rekabet Kurumu sorularının da yarısının verildiğini hatırlıyorum. Kurum sınavlarından kaç puan aldığımı tam hatırlamıyorum ancak yazılı sınavların tümünü geçmiştim.” 

H.A.’nın itirafları doğrultusunda, Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruları çalan ve alan isimlerle ilgili soruşturma genişletildi.

KAYNAK: SABAH

 

Benzer gönderiler