FETÖ LGBT desteğine de başladı

FETÖ LGBT desteğine de başladı

FETÖ LGBT müfredatı eğitimi vermişti

FETÖ LGBT olarak adlandırılan eşcinsel hakları için mücadele eden topluluğa destek olmaya başladı. ABD’nin New Jersey eyaletinde 2019 yılında kanunlaşan ve 2020 yılında pilot uygulamasına başlanan “LGBT müfredatı eğitimi” için başvuran okullar arasında FETÖ ile irtibatlı olan “Bergen Art and Science Academy” yer almıştı. Kurumsal desteğinin yanı sıra, örgüt mensupları aracılığıyla da LGBT‘ye olan desteğini saklamayan FETÖ, bu konuda Duke Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Abdullah Antepli’yi görevlendirdi. Abdullah Antepli, 3 Mart 2010 tarihinde Amerika Temsilciler Meclisi’nin açılış duasını gerçekleştirmişti. Duke Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Türk imamı, o gün dua etmesi için Demokrat Parti milletvekillerinden David Price kürsüye davet etmişti. Antepli, ABD Kongresi’nde yaptığı duada, “Kongre üyelerinin dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin ülkelerine en iyi şekilde hizmet etmelerini” dilemiş ve “Allah’ım, karar alıcıları, ilahi merhamet ve şefkatini dağıtmak için elçin yap. Onları açık yüreklilik ve insanlıkla kutsa. Allah’ım bu kadın ve erkekleri barış yapan, köprüler kuran ve şifa veren insanlar haline getir.” ifadelerini kullanmıştı. Türk medyasına, “ABD Temsilciler Meclisi’nin açılışını yapan 4. Müslüman” şeklinde yansıyan olayın ardından, Antepli’nin Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu olduğu ortaya çıkmıştı.

FETÖ LGBT desteğine de başladıAbdullah Antepli kimdir?

Abdullah Antepli, eğitimini Türkiye’de tamamladı. Lise yıllarından itibaren Fethullahçı Terör Örgütü’nün içinde yer alan Antepli, çeşitli örgütsel faaliyetlerde görev aldı. Üniversite’yi Samsun’da okuyup bitirmesinin ardından İstanbul’a gelen Antepli, burada örgüt desteğiyle Pasifik Ülkeleri ile Sosyal ve Ekonomik Dayanışma Derneği için çalışmalar yürüttü. Daha sonra örgüt tarafından Myanmar’a (Burma) gönderilen Antepli, burada ülke mesulü olarak çalıştı. Myanmar’ın ardından, örgüt kendisini Malezya’ya ülke sorumlusu olarak tayin etti. Buradaki görevinin ardından Amerika’ya yerleşen Antepli, Duke Üniversitesi’nde öğretim görevlisi oldu. Ayrıca Antepli, Amerika’daki Müslümanları İsrail’e karşı hoşgörülü bir tavır takınmaya ikna eden ve Siyonistlerle iş birliği yapmaya yönlendirilen “Muslim Leadership Initiative” isimli kurumun yöneticilerinden. Fethullah Gülen’e hayranlığını gizlemeyen Antepli, FETÖ’nün ABD’deki çatı kuruluşu olan Rumi Forum’a katılıp sık sık konuşma yapıyor.

FETÖ’cü Abdullah Antepli, cinsiyet eşitliği ile ilgili konuşmalarının yanı sıra, LGBT aktivisti olarak biliniyor. “Human Rights Campaign” isimli LGBT haklarını savunmak için kurulmuş bir kuruluşun Youtube kanalına katılan Antepli, burada LGBT üyeleriyle dayanışma yapılması gerektiğini ve onlarla müttefik olmaya kararlı olduğunu belirtti.

FETÖ LGBT desteğine de başladı

 

 

 

 

 

 

4 Haziran 2021 tarihinde, her sene Haziran ayının sonlarında LGBT bireylere destek vermek için kutlanan “Pride Haftası” için bir paylaşım yaptı.

FETÖ LGBT desteğine de başladı

 

 

 

 

 

 

 

 

Bunun yanı sıra, sosyal medyadan yine LGBT destekçisi bir kuruluş olan “HEART” için de bağış toplamıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Antepli, bu kuruluşun bilimsel danışmanlığını yapan Ingrid Mattson ile yakın arkadaş.

abdullah antepli

 

 

 

 

 

 

 

 

HEART isimli kuruluşun öğretilerinde ise, evlilik öncesi cinsel ilişki desteklenerek zina teşvik ediliyor. Bunun yanı sıra 12 yaşın altındaki çocuklara cinsel ilişkinin bir zevk eylemi olduğunun öğretilmesi gerekildiği ve cinsel ilişkide kararı partnerleri ile vermeleri gerektiği vurgulanıyor.

Benzer gönderiler