Scroll Top

FETÖ öğrenci avına devam ediyor

abla-kadın-

Hücre evinde yakalanan FETÖ’nün il ablasının çözümlenen mesajları, örgütün yeniden yapılanma çabalarına işaret ediyor.

Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 6 Mart’ta örgütün hücre evinde yakalanarak tutuklanan zanlıların telefon şifreleri çözülmeye başlandı.

İl Emniyet Müdürlüğünde kurulan özel ekip tarafından örgütün il ablası olduğu öne sürülen tutuklu sanık E.B’nin telefonunda bulunan şifreli mesajlaşma uygulaması “Falcon” üzerinden öğrencilere verilen talimatlar dikkati çekti.

Örgüt üyelerine atılan mesajlarda “Öğrencilerle ilgilenmeye devam edin. Belli hedefler koyun, gerçekleşme oranlarını belirleyin.” şeklindeki talimatların yanı sıra mahkemelerdeki kararlara sevinmemeleri istendiği kayıtlardan çıktı.

Zanlının “Seher” ve “Merve” kod adlarını kullandığını belirleyen özel ekip ayrıca haberleşme programında kurulan “ışık yolcuları” adlı gruba atılan mesajları da deşifre etti.

Örgüt üyelerinin yakalanması durumunda “Her şeyi inkâr edin.” talimatı veren E.B’nin gruba attığı bir mesaj ise şöyle:

“Ablacım hayırlı günler. Bu arada Allah muhafaza başımıza bir şey gelirse aklınızda olsun kimseyi tanımıyorum. Bir şey yapmadım. Kanıt gösterin. Programı ben yüklemedim. Zaten program uzaktan silinir. Adamların attığı malzemeye inanmayalım. Adamlar ciddi yapılanma var deyip çok can yakarlar. Ben yüklemedim derken telefonu gösterin. Var mı öyle bir program deyin. Çünkü abiler merkezden silince telefon otomatik patlamış oluyor.”

Benzer gönderiler