FETÖ’cü hainler, vatandaşlarla göz göze gelmemek için jandarmaya saldırdı

menfez fareleri 1

Her duruşma öncesi büyük protestolarla mahkeme salonuna giren FETÖ’cü hainler yine olay çıkardı. Muğla 2’nci ağır Ceza Mahkemesinde devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast davasında sanıklar önce araçlardan inmek istemedi, jandarmaya küfrederek saldırdı, ardından duruşma salonuna girmekte direnince askerler tarafından karga tulumba salona alındılar. Dünkü duruşmaya üzerinde ‘Hero’ yazılı tişört ile çıkan Gökhan Güçlü bugünkü duruşmaya üzerinde yazı bulunmayan kırmızı bir tişört ile katıldı.

15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast girişimine ilişkin 44’ü tutuklu 47 sanıklı davada üçüncü duruşmanın 2’nci celsesi Muğla Ticaret ve Sanayi Odası salonunda başladı.

Cezaevi aracı tarafından duruşmanın yapılacağı salona getirilen sanıklar, duruşma salonuna 30 metrelik yolu yaya olarak götürülmek istendi. Sanıklar bu sırada araçtan inmek istemediler.

Alınan güvenlik tedbiri sonrası sanıklar araçlarından tek tek indirilerek salona götürüldü. Sanıklar jandarma eşliğinde duruşma salonuna götürülürken bazıları zorluk çıkardı ve direndi. Direnen sanıklar jandarma ekipleri tarafından karga tulumba salona taşındı.

Sanıklardan eski Özel Kuvvetler personeli Üsteğmen Enes Yılmaz ve eski Yüzbaşı Haldun Gülmez duruşma salonuna gitmekte ısrar ettiler. Sanıklar jandarma ekiplerine zorluk çıkartması üzerine bacakları yerden kesilerek duruşma salonuna taşındılar. Yine bazı sanıklar duruşma salonuna gitmemek için jandarma ekiplerine zorluk çıkarttı.

 

 

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın