FETÖ’cü savcının “Hristiyan ülke” özlemi

mehmet-yüzgeç

17 Aralık’ın firari savcılarından Mehmet Yüzgeç’in ByLock yazışmaları ortaya çıktı.

Mesajlarda Türkiye’yi terk etme planları ifade edilirken “Hristiyan bir ülke” ve “zengin Afrika ülkesi” seçenekler arasında gösteriliyor.

“Hristiyan bir ülkede medeniyet kursak”

2016’nın ilk aylarına kadar ByLock kullanmaya devam eden Yüzgeç’in yazışmaları şu şekilde:

“Keşke başka bir ülkeye ışınlanabilsek hep birlikte. Hristiyan bir ülkede sıfırdan medeniyet kursan daha erken yol alırsın. Şirketin (FETÖ) tüm kadrosunu bir emirle dışarı çıkarabilseler, oradakilere de ne haliniz varsa görün deseler. Kadroları ve tüm maddi imkanları zengin Afrika ülkesine aktarsan sıfırdan medeniyet kurarsın. Bunu en az 6 ay, 1 yıl önceden söyledim etrafıma. Terk edelim bu ülkeyi, ‘Sizin olsun.’ diyelim. Geri kalan körleri de Ergenekon ham yapsın da akılları başlarına gelsin ama daha yeni jeton düşüyor bazılarında. Şimdi söylüyorlar, çok geç kalındı.”

Hakkında kırmızı bülten çıkarılmıştı

FETÖ’nün 17-25 Aralık kumpaslarında görev alan eski savcı Yüzgeç, Haziran 2014’te İstanbul’dan Kahramanmaraş’a atanmış, burada Zaman ve Taraf gazetelerinin kapatılmasını protesto edenlerle adliye önünde elinde Zaman gazetesiyle gösterilere katılmıştı.

HSYK 2. Dairesi tarafından 12 Mayıs 2015’te meslekten ihracına karar verilen Yüzgeç hakkında 17-25 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yapmasına ilişkin iddianame hazırlanmış, daha sonra ise Yüzgeç’in firar ettiği anlaşılmıştı.

Yargılanmasına Yargıtay 16. Ceza Dairesinde devam edilen firari sanık Yüzgeç hakkında, 27 Kasım 2017’de görülen duruşmada kırmızı bülten çıkarılmasına karar verilmişti.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın