Scroll Top

FETÖ’cü Şükrü Tuğrul Özşengül de mahkemede inkarı seçti

resized_a7f27-1da782951u

FETÖ’nün medya yapılanması davasında, eski Polis Akademisi Öğretim Görevlisi Şükrü Tuğrul Özşengül ifade verdi. 15 Temmuz gecesi FETÖ’nün kanalında darbeyi destekleyen açıklamalar yapan Özşengül, ifadesinde örgütle olan bağlantısını çürütmeye çalıştı.

İstanbul 26’ıncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Mehmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı, Yakup Şimşek ve Şükrü Tuğrul Özşengül katıldı.

Salonda tutuksuz sanık Tibet Murat Sanlıman ile sanık avukatları ve yakınları da hazır bulundu.

Sanık Şükrü Tuğrul Özşengül savunmasında Polis Akademisinde 2014 yılında öğretim görevlisi olduğunu belirterek “Daha çok terör konusunda uzmanlıklarım vardır. 2005 yılından beri Türkiye’de yayın yapan ulusal televizyonlarında çıkıp konuşmuş insanım. Televizyon programı yapmak istiyordum, birkaç yayın organıyla görüştüm Samanyolu Haber görüşelim diye çağırdı, gittim. İçinde mizah olan, şiir ve edebiyat konuşulan eğlence programı olacaktı, kabul ettiler. 13 bölüm yayınlandı Samanyolu Haber’de. Programa birçok edebiyatçı sanatçı katılmıştır. Program, sohbet havası içinde gecen bir programdı. Hidayet Karaca’nın tutuklanması söz konusu oldu. Birkaç kez yayın kesilip Çağlayan’a bağlanıldı. Fakat ben programı daha ciddi boyuta taşınmakta ısrar ettim. 2 buçuk sene sonra yayın politikaları uymadığı için sonlandırdık.” ifadelerini kullandı.

Fuat Avni hesabını kullandığı öne sürülen Said Sefa’ya bilgi sağlamadığını ve Sefa ile 2015 yılında tanıştığını iddia eden Özşengül, “Ben 51 yaşındayım. Hiçbir zaman yasa dışı örgütlerin sivil kalkışmasını desteklemedim. Bununla ilgili hep konuştum hatta bu yüzden sosyal medya üzerinden hakaretlere uğradım. Said Sefa, Twitter üzerinden bana bir gün mesaj gönderdi ve çiğ köfte yemeye davet etti. Gittim, çiğ köfte yapılırken fotoğraflar çekildi ve sosyal medyada paylaşıldı. O bir çiğ köfte toplantısıydı, hepsi o kadar.” dedi.

Said Sefa’yla 7-8 defa görüştüğünü iddia eden Özşengül, “Hiçbir zaman ben onun Fuat Avni olduğunu kendi ağzından duymadım. İnternet siteleri üzerinden gördüm. Çok şaşırdım. Ben Fuat Avni’yi hiç takip etmedim. Kimin yazdığı belli olmayan bir siteyi takip etmedim. Ben nereden, ne bilgi alacağım ki Fuat Avni’ye vereceğim. Çok küçük bir çevrem var.” şeklinde konuştu.

Babasının işkenceci olduğunu söyledi

Özşengül, 12 Eylül darbesini yaşadığını ve babasının polis memuru olduğunu belirterek “12 Eylül darbesini yaşadım. İşkenceleri görmüştüm. Benim babam işkenceci bir polisti maalesef. Normalde şeker gibi bir insandı, çok severdim. Ama o sorgu odasına girdiği zaman bambaşka bir insan oluyordu, bir canavar oluyordu. Ben insanlara elektrik verildiğini, Filistin askısı yapıldığını gördüm. Elektrik verilen insanın çıkardığı sesi size tarif edemem. Onlara nasıl sopa atıldığını biliyordum. Babamla bir kaç kez tartıştım, ‘Niye yapıyorsun?’ dedim. Bana, ‘Oğlum, bu benim görevim.’ diyordu.” diye konuştu.

Benzer gönderiler