Scroll Top

Necmettin öğretmen 23 yaşında PKK tarafından şehit edildi

necmettin-yilmaz-1

Terör örgütüne yakınlığıyla bilinen internet siteleri PKK’lı teröristler tarafından önce kaçırılan ve Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde öğretmenlik yapan Necmettin Yılmaz’ın şehit edildiğini duyurmuştu. 22 Haziran’da yayınladığımız bu haberi, daha sonra yalanlandığı için haberimizi geri çekmiştik. Bugün maalesef acı haber geldi. 3 gün önce Tunceli’de kimliği belli olmayan bir ceset bulunmuştu. Yapılan otopsi sonucu acı haber geldi, Necmettin Yılmaz PKK tarafından şehit edildi.

İHD kimin kaçırdığını bilmiyoruz demişti

Necmettin Yılmaz’ın babası PKK’ya yakınlığıyla bilinen İHD’nin Tunceli Şubesinden yardım istemişti. İHD Tunceli Şube Başkanı basın toplatısında “kimin tarafından alıkonulduğunu bilmiyoruz.” demişti.

Eğitim Sen sessiz

Ana sayfasında FETÖ’den tutuklanan Uluslararası Af Örgütü’nün Türkiye Şubesi Başkanının salıverilmesi, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşünün desteklenmesi, DHKPC ile organik bağları olduğu İçişleri Bakanı tarafından açıklanan açlık grevindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça haberleri olan Eğitim Sen, Necmettin Yılmaz için sessiz kaldı. Eğitim-Sen sadece geçtiğimiz günlerde PKK tarafından şehit edilen Aybüke öğretmenin ailesine taziye ziyareti yaptığının haberini paylaştı. Eğitim-Sen Aybüke öğretmen şehit edildiğinde bir açıklama yayınlamış, açıkamada tek satır PKK ifadesi geçmeden suçlu devlet ilan edilmişti.

Memleketine gidecekti

Şanlıurfa Siverek’te öğrencileri tarafından da çok sevilen öğretmenin aracının önü PKK’lı teröristler tarafından kesilmiş önce aracı taranmış ardından da genç öğretmen kaçırılmıştı. Olay, şehit öğretmenimizin Gümüşhane’ye hareket ettikten kısa bir süre sonra Erzincan-Tunceli yolu üzerinde gerçekleşmişti.

Şehit öğretmenin öğrencileri kaçırılma haberinin ardından büyük üzüntü yaşarken bir an önce öğretmenlerinin geri dönmesini bekliyordu.

Benzer gönderiler