Scroll Top

FETÖ’cülere rahat nefes imkânı yok: ‘Falcon’ da deşifre edildi

telefon-mobil-eagle-kakao-whatsapp

Yeni gözaltı dalgası başlayacak: FETÖ’nün son dönemde “ByLock” benzeri şifreli haberleşme programı “Falcon”u kullandığını tespit eden MİT, mesaj içeriklerini çözümlediği kriptoların listesini savcılıklara gönderdi.

Millî İstihbarat Teşkilatı (MİT) 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ firarilerinin iletişim kurmak için yeni bir program geliştirdiğini tespit etti.

MİT bilişim uzmanlarının yaptığı çalışmada, örgüt üyelerinin ByLock benzeri kriptolu haberleşme ağı “Falcon” üzerinden iletişim kurdukları ortaya çıkarıldı. Kriptolu haberleşme ağı Falcon’a ulaşan MİT, programı çözerek mesaj içeriklerine ulaştı.

Bir süre görüşmeler takip edilerek kullanıcılar tespit edildi ve listeleri çıkarıldı. Deşifre edilen kripto FETÖ’cülerin listeleri savcılıklara gönderildi. “Falcon” listesi ile yeni bir FETÖ dalgasının başlayacağı öğrenildi. Listede, bugüne kadar deşifre olmamış, kamu ve özel sektörde üst düzey görevde bulunan kişilerin de yer aldığı öne sürülüyor.

Yeniden toparlanma çabası

FETÖ’cülerin referans yoluyla kullandıkları Falcon programı üzerinden yeniden örgütü toparlamaya çalıştıkları belirlendi. Örgütün Falcon mesajlarıyla umut pompaladığı firarilerden sabırlı olmaları istediği tespit edildi. Yine aynı program üzerinden örgüte himmet adı altında para toplandığı da öğrenildi.

Benzer gönderiler