Scroll Top

FETÖ’nün büyücüsü yakayı ele verdi

fetonun-buyucusu-alinti-alintilar

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında yakalanan Mehmet B.’nin, örgütün “büyücüsü” olduğu tespit edildi. Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, Mehmet B.’nin, örgüt yöneticilerine manevi rahatsızlıkları için muska, nazar ve çeşitli dualar yazarak seanslar düzenlediği ifade edildi. Örgüte yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında ifadeleri alınan şüpheliler, ByLock üzerinden yaptıkları konuşmalarda örgüt mensuplarının manevi destek için büyücüye gittiklerini, büyücünün örgüt üyelerine muska ve çeşitli dualar yazdığını söyledi. ByLock konuşmalarında adı geçen Mehmet B.’nin adı Kaynak Holding’de ele geçirilen dua listesinde de adı vardı. Bu listelerde, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in de aralarında bulunduğu toplam 944 kişinin ismi bulunmuştu. Mehmet B.’nin 10 yıla kadar hapsi talep ediliyor.

FETÖ’nün büyücüsü örgüt yöneticileriyle irtibatlı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Mehmet B.’nin örgütün tepe yöneticileriyle irtibatlı olduğu belirlendi. Bu isimler arasında; 17-25 Aralık’ın planlayıcısı olarak bilinen FETÖ imamı Necdet İçel, örgüt yöneticisi Halit Esendir, FETÖ tutuklusu Süleyman Ünsal ve FETÖ elebaşının özel sekreteri Cevdet Türkyolu bulunuyor. Mehmet B.’nin, ByLock üzerinden bu kişilerle irtibat kurduğu tespit edildi. ByLock incelemesinde, Halit Esendir, Süleyman Ünsal ve Cevdet Türkyolu’nun Mehmet B. ile koordineli çalıştığı, örgütün güçlenmesi için dualar istedikleri belirtildi. Ayrıca, örgüt yöneticilerinin Mehmet B. aracılığıyla büyü yaptırdıkları da iddialar arasında bulunuyor. Hakkında tanık ifadeleri bulunan Mehmet B.’nin, örgütün amaçları doğrultusunda hareket ettiği ifade edildi.

fetonun-buyucusu-alinti-alintilar-

Halit Esendir

Hakkında itirafçı beyanları var

FETÖ soruşturmaları kapsamında ifade veren şüpheli Polat Ö., psikolojik rahatsızlıklar yaşadığı için diğer örgüt üyeleri tarafından Mehmet B.’ye yönlendirildiğini aktardı. Polat Ö., FETÖ’nün büyücüsü Mehmet B.’nin kendisine muska yazıp dua ettiğini söyledi. ByLock üzerinde yapılan incelemeler sonucu, örgüt üyelerinin kendi aralarında konuşurken Mehmet B. hakkında “Güvenilir mi?” şeklinde sorular sorduğu, bu sorulara ise “Evet, bizden.” şeklinde cevaplar verildiği kaydedildi.

Tüm delilleri inceleyen savcılık, Mehmet B. hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan iddianame hazırladı. İddianamede, Mehmet B.’nin ByLock kullanıcısı olduğu, örgütün finansman şirketlerinde SGK kaydı bulunduğu ve örgüt mensuplarıyla ankesörlü telefon üzerinden görüşmeler yaptığı ifade edildi. Mehmet B.’nin örgüt üyelerinin manevi rahatsızlıkları için ulaştıkları bir isim olduğu, dua listesinde adının geçmesi ile bu durumun kesinleştiği aktarıldı. Hakkında 10 yıla kadar hapsi istenen Mehmet B.’nin, Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanacağı öğrenildi.

Önder Aytaç’ın “Ekmeğe büyü yapılıyor” iddiası

FETÖ’nün büyücüsünün deşifre olması, firari FETÖ’cü Önder Aytaç’ın “Halk ekmeğe büyü yapılıyor” şeklindeki iddiasını anımsattı. Aytaç, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda AK Parti’nin ekmeklere büyü yaptığını, böylece insanları etkisi altına aldığını iddia ederek kendisini komik duruma düşürmüştü. Aytaç, bir belediyenin halk ekmek firmasında çalışan arkadaşının, kendisine buralarda yapılan ekmeklere büyü yapıldığını söylediğini iddia etmişti.“Sanırım bu insanlar her gün ekmeklere acem-i büyü vb melanetler yapıyorlar.” diyen Aytaç, belediyelerin insanları etki altına almak için böyle bir yönteme başvurduğunu ileri sürmüştü. Devamında ise “Bu yüzden aldığımız ekmek ve süt gibi ürünleri güvendiğimiz yerlerden almalıyız” ifadelerini kullanmıştı.

fetonun-buyucusu-alinti-alintilar-

 

KAYNAK: SABAH

Benzer gönderiler