FETÖ’nün “ev abisi” CHP’ye sızmış

ali-taşvuran

Bursa’da CHP Gençlik Kolları üyesi Ali Taşvuran, FETÖ’nün talimatıyla partiye sızdığını itiraf etti.

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince ByLock kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınan Ali Taşvuran, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Uludağ Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nü 2011 yılında kazandıktan sonra Sakarya’dan Bursa’ya geldiğini anlatan FETÖ’cü Ali Taşvuran, burada örgüte bağlı bir evde yaşadığını ve ortaokul öğrencilerine “ev abiliği” yaptığını belirtti.

CHP’ye özel olarak sızmış

Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Taşvuran, CHP Nilüfer Gençlik Kollarına üye olduğunu, partiye örgüt tarafından özel olarak sızdırıldığını itiraf etti. Taşvuran, kendisinden sorumlu olan örgüt imamının yönlendirmesiyle 2014’te CHP Nilüfer Genç Kollarına üye olduğunu, parti içinde yükselebilmesi ve deşifre olmaması için örgütün destekleriyle İstanbul’da özel olarak diksiyon, etkili sosyal medya kullanımı gibi kişisel gelişim eğitimleri aldığı itirafında bulundu.

Parti içindeki bilgileri aktarmış

Taşvuran, kendisinden sorumlu örgüt imamıyla “ByLock” ve çeşitli programlar üzerinden görüşmeler yaptığını, parti içindeki çeşitli bilgileri bu örgüt yöneticisine anlattığını, zaman zaman örgüte ait bazı evlerde buluşarak yüz yüze görüştüğünü de itiraf etti.

“Hesap makinesi” görünümlü program

Şüphelinin incelemeye alınan cep telefonunda “hesap makinesi ” görünümlü farklı bir mesajlaşma programı da tespit edildi. Cep telefonuna komuta eden bir sistemle çalışan programa şifreyle giriş yapıldığı, söz konusu program çalışmadan cep telefonun hiçbir özelliğinin kullanılamadığı belirlendi.

Taşvuran’ın gözaltına alındığı güne kadar kendisinden sorumlu örgüt yöneticisiyle bu program vasıtasıyla görüştüğü öğrenildi.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın