Scroll Top

FETÖ’nün MİT imamı gündemden düşmüyor

fetonun-mit-imami-azam-kimdir

FETÖ mahrem imamı Temel Alsancak adına açılan Twitter hesabı, FETÖ’nün MİT imamı Murat Karabulut hakkında birtakım iddialar ortaya attı. Örgütün emniyet mahrem imamı Alsancak’ın adını taşıyan hesap, geçtiğimiz günlerde öldüğü iddia edilen “Dr. Sinan” kod adlı Karabulut’a örgüt tarafından çeşitli imtiyazlar tanındığını yazdı. Firari FETÖ’cü Önder Aytaç, Karabulut’un öldüğünü, sessiz sedasız gömüldüğünü iddia edilmişti. Bir dönem polis akademisinde dekan yardımcılığı yapan Aytaç, daha sonra Karabulut’un ölmediğini, İngiliz ve Alman istihbaratından kaçmak için öldü süsü verildiğini belirtmişti. Alsancak adını taşıyan hesabın ifadelerine göre Karabulut, Türkiye’den rahatlıkla firar etti ve Almanya’da sığınma hakkını kullandı. Karabulut’un, örgütün kendisine tanıdığı imtiyazlar sayesinde Almanya’da lüks bir yaşantı sürdüğü de iddialar arasında bulunuyor.

FETÖ’nün MİT imamı Karabulut’a Almanya’da lüks ev

FETÖ’nün eski Türkiye emniyet imamı Temel Alsancak adına açılan hesap, şunları kaydetti:

“Dr. Sinan hakkında yazılanlara ek olarak: Ülkeyi mağdur ettiği insanlar gibi zor şartlarda terk etmedi. Yunanistan bariyerinde de takılıp ikinci çileyi çekmedi. Almanya’da sığınma hakkını kullandı. Bu esnada NRW’den Sami ve Cihan’a haber edip ilgilenmeleri talimatını verdik. Kendisine ikamet yeri olarak gösterilen bölgeden ayrılıp Köln’e gelebilmesi için 3700 euro maaşla çalışıyor gösterdiler. Nasıl olsa böyle bir maaş ile iş bulan birisinin ikamet izni çabuk çıkar diye evi ayarlandı. Bahçeli ve lüks muhitte bulunan ev, ikamet izni geç çıkmasına rağmen 2 yıla yakın boş bekletildi. Ev arayan onlarca mağdur olmasına rağmen kirası ödenen evde bu süre zarfında beyefendi sadece bir iki defa gelip mangal yakıp geri döndü. Herkesin çile çektiği süreç bazıları için turistik geziden ibaret. Gören gözler için aşikâr…”

“Ev 2 sene boş durdu”

Temel Alsancak adına açılan hesap, FETÖ’nün MİT imamı Murat Karabulut’un örgütün diğer elemanlarından farklı muamele gördüğünü belirterek şu ifadeleri kullandı:

“O kadar kazanılmış hak görüyordu ki sormak, itiraz etmek aklına bile gelmedi. Bu kadar insan kamp, Heim köşelerinde sürünürken bu denli ayrıcalıklı muamele hak mıydı, helal miydi? Üstelik binlerce insan mağduriyetinden 1. derece sorumlu olan birisi olarak bu mükafat şöyle dursun ‘ben göz önünde olmayayım, farklı muamele görmeyeyim’ diyemedi. ‘Benim için harcanan bu denli mali imkân ile Türkiye’de Yunanistan’da kaç aile geçim sağlar’ diyemedi. ‘Bu paralar birinin şahsi parası değil, kamuya ait, hesabı zor olur’ diyemedi. ‘Ev bulmanın bu kadar zor olduğu dönemde 2 sene boş rezerve edilen evi ihtiyaç sahibi birine verelim’ diyemedi. lmanelle Str. Rodenkirchen’ deki evin sahibi M.İ.oğlu diğer dairelerin tamamını kader ortaklarına verirken gelen talimat ile bu usulsüzlüğe göz yumdu.”

Örgütün üst yönetimine ironik eleştiri

FETÖ’nün mahrem imamı Temel Alsancak adını taşıyan hesap, Murat Karabulut‘u ve örgütün üst kadrosundan Mustafa Özcan ile Mustafa Yeşil’i ironi yaparak topa tuttu:

“Sami ile Cihan, Mustafa Özcan’dan gelen talimata adeta taparcasına biat ederek çevredekilerin yüzüne bakarken yüzleri kızarması bir yana Yaradan’a nasıl hesap vereceklerini düşünmediler. ‘Nasıl daha iyi takla atarız, nasıl konumumuzu koruruz’ derdine devam ettiler. Şimdi gerçekten öldü diye gündem yapılıyor: Be birader zaten hiçbir zaman sizden biri gibi yaşamamış ki sizin için çok önceden ölmüş. Gel gör ki bunu anlayabilen yok denecek kadar az. Bizi eleştiren bu tip değerlendirmeler için ahlak, insaf, izan kastıranlar; Biz on binlerce insanın hayatlarını, çocuklarının geleceğini rezil ettik. Siz hala neyin peşindesiniz? Açın gözünüzü, hele bizimle iş tutanlar utanın kendinizden kan ağlayan insanların sırtından inin. Mustafa Özcan, Mustafa Yeşil, ben ve bizim ekip açık ve net bir şekilde “haramzadeyiz” söylediğimiz yalanlara utanmadan devam ediyoruz, bunu görmemek imkansız. Siz nasıl oluyor da anlamıyorsunuz? Daha ne olmasını bekliyorsunuz? Anlaşılır gibi değil.”

KAYNAK: FETÖ GERÇEKLERİ

Benzer gönderiler