Scroll Top

FETÖ’nün son oyunu ‘Rüyacılar

fetö-gülen-abd-1

Emniyet Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan ‘FETÖ sözlüğü’ kitabında, bu yapılanmada yer alan örgüt mensuplarının;  “rüya sorumluları”, “yakaza sorumluları”, “Rüyacılar” gibi adlarla anıldıkları ve görevlerinin ihtiyaca uygun rüya tasarlamak, örgüt mensuplarının sözde gördüğü rüyaları yorumlamak ve örgütsel mesaj haline getirip yaymak olduğu belirtildi.

FETÖ’nün cezaevi yapılanmasında yer alan, cezaevinde tutuklu/hükümlü örgüt mensupları arasından seçilen ve “rüyacılar” olarak adlandırılan kişilerin ise cezaevinde bulunan örgüt mensuplarını diri tutmak, itirafçılığı önlemek, dağılmaların önüne geçebilmek ve kimi zaman tehdit etmek için rüyasında Hz.Muhammed’i (A.S.) ve evliya gördüğünü,  Hz. Muhammed’in (A.S.)  bunlara   “sabırlı olun hepinizi kurtaracağım, hepiniz cennete gideceksiniz, günahlarınız af oluyor, aileniz de cennete gidecek”  diye haber getirdiğini söyleme faaliyeti yürüttükleri öğrenildi.

17-25 Aralık yargı darbe girişiminden sonra ise FETÖ’nün, rüya sorumlularının görevleri arasına, cezaevinde bulunan örgüt mensuplarının motivasyonunun yükseltilmesini eklediği de kaydedildi. İtirafçıları tehdit Örgüt içinde oluşturulan “Rüyacılar” ekibi oluşturarak itirafçıların kendisi ve ailesinin cehenneme gideceği mesajıyla “başlarına bela geleceği” tehdidinde bulunan FETÖ, bu rüyaları bazen hapishane revirinde görevli doktorlar, bazen de gardiyanlar aracılığıyla mensuplarına ulaştırıyordu. Örgüt mensuplarının itiraflarında yer alan bilgilere göre cezaevinde havalandırma sırasında bağırarak “gördüğü” rüyayı anlatan FETÖ’cü diğer örgüt mensuplarına “susun, konuşmayın!” emri veriyordu.

Benzer gönderiler