Scroll Top

ABD’de yarım milyon evsiz koronavirüs salgınına rağmen sokakta bırakılıyor

evsizler Washington

Vaka sayısının hızla arttığı ABD’de evsiz olarak yaşayan en az 550 bin kişi var. Evsizlerler ABD’nin başkenti Washington’da bir demiryolu köprüsünün altında çadırlarda yaşamlarını sürdürmeye devam ediyor.

“Evde kal” talimatıyla herkes kendini koronavirüs salgınından korumaya çalışırken Washington’ın cadde ve sokakları boş kaldı. Ancak o caddelerde evsizlerin varlığı göze çarpıyor. Zorlu yaşam koşulları altındaki evsizler koronavirüs salgınına karşı sokakta korumasız durumdalar.

ABD’de ortalama 550 bin evsiz olduğunu tahmin ediliyor. Ayrıca yapılan araştırmalara göre bir yılda yaklaşık 1 milyon 600 bin farklı kişi evsiz duruma düşüyor.

Kovid-19 hastası olma olasılıkları çok yüksek olan evsizler Beyaz Saray’ın yanı başında çadırlarda ikamet etmelerine rağmen bir şey yapılmıyor.

ABD’de evsizlere verilecek ne maske ne de yatak var. Los Vegas’taki evsizler ise sosyal tesislerin dolu olması nedeniyle açık otoparklarda karantinaya alındı.

Büyük bir nüfusa sahip olan şehirde yetkililer çareyi otoparka şeritler çekerek evsizleri aralıklı yatırmakta buldu. Bu uygulama sosyal medyada büyük tepki topladı.

Benzer gönderiler