Scroll Top

Firari FETÖ’cü Enes Kanter vakıf kuruyor

firari-fetocu-enes-kanter-aile

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) elebaşı Fetullah Gülen’in gayriresmi çocuğu Enes Kanter’in vakıf kuracağı duyuruldu. 22 Haziran’da The Washington Times gazetesinde yer alan habere göre firari FETÖ’cü Enes Kanter, sözde insan hakları için mücadele edeceğini açıklayarak Sivil Toplum Kuruluşu kuracağını ifade etti. Sean Salai tarafından yazılan ve NBA’den atılan Kanter’i konu alan haberde, vakfın kâr amacı gütmeyeceği bilgisi verildi. Haberde, ABD vatandaşı olarak soyadını “Freedom” şeklinde değiştiren FETÖ tetikçisi Kanter’in ifadeleri yer aldı. Kanter; “Birçok kişi bana Cumhuriyetçi misin Demokrat mı diyor ama taraf tutmak istemiyorum. Gerçeğin ve adaletin savunucusuyum. Sahip olduğum her şeyi feda etmek anlamına gelse bile doğru olanı söylemem lazım.” şeklinde konuştu.

ABD’li senatör, Kanter ile fotoğraf paylaştı

The Washington Times gazetesinde yayınlanan haberde, firari FETÖ’cü Enes Kanterin NBA’den atılmasıyla ilgili şu ifadeleri kullandığı belirtildi:

“NBA’in Amerika’daki en ikiyüzlü kurum olduğunu ve dışarda bırakıldığımı düşünüyorum. Çin’den değil de sadece Türkiye’den bahsetsem hala oynuyor olurdum.”

ABD‘nin Kuzey Dakota Senatörü Kevin Cramer, dün Twitter’da Kanter ile beraber fotoğrafını paylaşarak şunları söyledi:a

“Türk-Amerikalı NBA yıldızı ve özgürlük savunucusu Enes Freedom’u görmek harikaydı. Özgürlük üzerine bol bol sohbet ettik. İnsan haklarını savunmak için sizinle beraber çalışmayı dört gözle bekliyorum.”

feto-firarisi-enes-kanter-ailesi

Firari FETÖ’cü Enes Kanter Batı’dan destek alıyor

Firari FETÖ’cü Enes Kanter, Batı medyası tarafından sürekli olarak destek görüyor. 27 Mayıs’ta Kanter’in yazdığı bir yazı ABD’de çıkan Times dergisinde yer almıştı. Kanter, yazısında NATO’ya üye olmak için başvuru yapan İsveç ve Finlandiya’nın Türkiye’nin koştuğu şartları kabul etmemesi gerektiğini söyleyerek Türkiye aleyhine propaganda yapmıştı.

Kanter, Türkiye’yi hedef alan ve NATO’ya Türkiye’ye taviz vermemesi konusunda yalvardığı yazısında şunları kaydetmişti:

“NATO üyeliği, 30 üyenin tümünün oybirliğiyle ‘evet’ oyu gerektirir. Erdoğan, işin içine bir taş koyarak milyonların uzun vadeli güvenliğini riske atıyor. Ancak NATO tavizler verirse, Erdoğan cesaretlendirildiği için gelecek yıllarda da hayatlar kaybedilecek. ABD ve diğer 29 üyenin bu zorbalığa karşı sağlam durması gerekiyor.”

ABD‘de Cumhuriyetçi Parti senatörleriyle de arasından su sızmayan Kanter, Batı medyası tarafından “özgürlük savaşçısı, insan hakları savunucusu” şeklinde pazarlanıyor.

Benzer gönderiler