Scroll Top

Hava Kuvvetleri Komutanlığının yardım sandığı FETÖ’ye çalışmış

fetö himmet

FETÖ’nün en büyük finans kaynağı “himmet”in belgesine ulaşıldı.  Sabah gazetesinin haberine göre belgede Hava Kurmay Albay Çınar’ın 400 bin liralık himmeti teröristbaşı Gülen’in sağ kolu Özcan’a büyük methiyeler dizerek teslim ettiği görülüyor

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski avukatı Ali Özkaya’nın paylaştığı delil, FETÖ’nün dini duyguları nasıl istismar edip himmet topladığını gözler önüne serdi. Buna göre Akıncı Hava Üssü iddianamesine de giren belgeye göre Emekli Hava Kurmay Albay Enis Bahadır Çınar, teröristbaşı Fetullah Gülen’in sağ kolu Mustafa Özcan’a belge karşılığında 400 bin TL himmet verdi.

FETÖ’nün para transferini yöneten ve yüz milyonlarca dolar serveti olduğu ortaya çıkan Mustafa Özkan

Akıncı Hava Üssü davasında müşteki olan milletvekili Ali Özkaya, twitter hesabından himmet belgesinin fotoğrafını paylaştı ve “Akıncı Davası’ndan bir belge: Emekli Kurmay Albay 17-25 Aralık ve 30 Mart’tan sonra FETÖ’ye yıllık 400 bin TL himmet ödüyor. Şimdi sorsan FETÖ’cü değilim der” ifadelerini kullandı. “Himmet bedeli” başlığı verilen metinde; “Yüce Allah var, gam keder yok. Zat-ı muhterem Hoca Efendimiz Fetullah Gülen Hazretleri önderliğindeki sevgi seliyle tüm dünyamızı bir güneş gibi aydınlatan ve kucaklayan muhabbet için yıllık 400 bin (Dörtyüz bin) TL himmet bedelini ödedim” deniliyor. Metinde, FETÖ Türkiye İmamı Mustafa Özcan’ın himmeti aldığına dair imzası da yer alıyor.

Akıncılar iddianamesinin ek klasörlerinde, FETÖ’ye himmet ödeyen Enis Bahadır Çınar hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilen suç duyurusu da yer alıyor. Murat Yılmaz’ın, 27 Eylül 2016 tarihli suç duyurusunda, Emekli Hava Kurmay Albay Enis Bahadır Çınar’ın yıllarca FETÖ/PDY içerisinde aktif görev yaptığı, örgütün finansal sorumlusu İsmet Aksoy ile örgütün fiili yöneticisi Mustafa Özcan’la devamlı irtibatta olduğu belirtilerek, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile ilgili kritik bilgileri FETÖ’ye taşıdığı ifade ediliyor.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Yardımlaşma Sandığı’nda aktifti

Himmet belgesiyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan suç duyurusu dilekçesinde, “Enis Bahadır Çınar, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Yardımlaşma Sandığı’nda Paralel Yapı’nın emriyle devresi Vedat Erçetingöz’le yıllardır örgüte değişik yollarla himmet parası aktarmışlar, görevlerini kötüye kullanarak personel atamalarında usulsüzlük yapmışlar, kendi ekibini oluşturmuşlardır. Detaylı incelendiğinde gerçekler çok yönlü olarak ortaya çıkacaktır. Yıllardır vatana ihanet ederek Paralel Yapı’nın emrinde olan bu şahsın incelenerek gereğinin yapılmasını arz ederiz” denildi.

Sandık daha sonra, Kartal Öğrenim ve Yardım Derneği’ne döndü

Enis Bahadır Çınar,  tüzüğünde “Hava Kuvvetleri Komutanlığı mensubu subay, astsubay ve sivil memurların üniversiteye hazırlanan ve yüksek öğrenim gören ihtiyaç sahibi çocuklarına yardımda bulunmak” amacıyla kurulduğunu açıklayan Kartal Öğrenim ve Yardım Derneği’nin kurucularından. 

Benzer gönderiler