“Karşılarında İngiliz, Fransız, Yunan ya da İsrail askeri var gibi ateş ediyorlardı”

thumbs_b_c_da91a6e800eec48d7bd7161b6bf93ece

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında 34 kişinin şehit edildiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki olaylara ilişkin, haklarında 37’şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen 135’i tutuklu 143 sanığın yargılandığı davaya müşteki ifadelerinin alınmasıyla devam edildi.

Müştekilerden gazi Fatih Öztürk ifadesine, “Bu esef ve onur kırıcı, 15 Temmuz için utanç kaynağı olan, vatan müdafaası için beslediğimiz insanlara aldıkları her nefes haram olsun.” diyerek başladı.

“Hainler hainliğini tam anlamıyla yaptı”

Darbe girişimi olduğunu anlayınca evden çıktığını kaydeden Öztürk, ifadesini şöyle sürdürdü:

“Evlatlarım için süt alıp kapıya bıraktım ve yola çıktım. Eğer ertesi gün bunlar amaçlarını gerçekleştirmiş olsaydı süt değil su vermezlerdi su. Kısıklı ve Çengelköy’e gittikten sonra arkadaşlarla köprüye doğru yol aldık. Bu yolda bir kez can varsa bir kez verilir. Köprüde en öne kadar ilerledim. Ateş ediyorlardı. Sanki karşılarında ‘Allahu Ekber’ diyenler değil de İngiliz, Fransız, Yunan ya da İsrail askeri var gibi ateş ediyorlardı. 15 Temmuz bir darbe değil, katliamdır. Köprüde boş bir çekici arabası vardı. Çevremdekilere çekici aracı siper edip ateş edenlere yakınlaşabileceğimizi söyledim. Öyle yoğun bir ateş vardı ki bunlar hainliğini tam anlamıyla yaptı. Yere eğilmiştim, kalkarken vurulmuşum. Ambulanslar gelmiyordu. Beni ve diğer yaralıları taşıyan araçlar vardı. Bu insanlar gazi sayılmadılar. İsimleri de bilinmiyor. Sürekli ring atarak yaralıları götürdüler.’

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın