Scroll Top

Şehit babası muhalefeti sert sözlerle eleştirdi

sehit-babasi-ruyada-sehit-babasi-gormek

15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimine direnirken şehit olan Muhammet Yalçın’ın babası, muhalefeti topa tuttu. Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi Yalçın, darbe gecesi 4 arkadaşıyla beraber Külliye’nin önüne darbe girişimine direnmeye gitmişti. Darbecilerin, Külliye’yi ateş altına alması üzerine babasıyla telefonda konuşan 22 yaşındaki Yalçın, “Vatanı bu hainlere bırakmayacağız.” demiş ve kısa bir süre sonra da darbecilerin attığı bombayla şehit olmuştu. 15 Temmuz ihanetinin 6’ncı yıldönümü yaklaşırken, Şehit babası Selahattin Yalçın, Sabah gazetesine açıklamalar yaptı. Yalçın, o gece şehit olan oğluyla son telefon konuşmalarından bahsetti. Genç şehidin babası Yalçın, ardından FETÖ güzellemesi yapanları Meclis çatısı altında VIP ağırlayan, onlara destek veren altılı masaya isyan etti.

sehit-babasi-ruyada-sehit-babasi-gormek
Şehit Muhammet Yalçın

“Başa gelseler FETÖ’cüleri kahraman ilan ederler”

Şehit Muhammet Yalçın‘ın babası Selahattin Yalçın, 15 Temmuz darbe girişimi için “tiyatro” diyen muhalefeti şu sözlerle eleştirdi:

“6’lı masa ülkeyi nasıl satarız diye toplanıp toplanıp karar alıyor. Allah muhafaza başa gelseler 15 Temmuz’u, şehitleri yok sayacaklar, hain FETÖ’cüleri kahraman ilan edecekler. Onlar o masada kalacak. 15 Temmuz’a tiyatro diyen bir zekâ yoksunu var karşımızda. İnşallah 2023 seçimlerinde bunlara gereken dersi sağduyulu, vatanını, milletini seven insanlar sandıkta verecektir.”

22 Temmuz’da, skandal bir kararla darbe girişimine katılan Harbiyeli askeri öğrenciler Yargıtay tarafından tahliye edilmişti. Yargıtay’ın 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili yargılamalarda Sultanbeyli dosyası kapsamında müebbet hapis cezası verdiği 71 askeri öğrenci hakkındaki kararı bozması, darbeci askeri öğrencilerin ailesi ve FETÖ başta olmak üzere muhalefet tarafından da coşkuyla karşılanmıştı. Tahliye edilenler arasında yer alan Taha Furkan Çetinkaya ve annesi Melek Çetinkaya, başta CHP olmak üzere muhalefet partileri tarafından destek görmüştü. Üstelik, Çetinkaya’nın FETÖ elebaşını ve örgüt mensuplarını aklamaya çalıştığının bilinmesine rağmen…

sehit-babasi-ruyada-sehit-babasi-gormek

“Baba ben şehit olacağım”

15 Temmuz gecesi oğluyla son konuşmalarının detaylarını anlatan Selahattin Yalçın, şu ifadeleri kullandı:

“Muhammet ‘Baba ben şehit olacağım. Elime fırsat geçerse bu ülkenin gidişatını değiştireceğim.’ dedi. 15 Temmuz bir kurtuluş savaşıdır. Türkiye bir uçuruma girdi ve uçurumun eşiğinden döndü. O gün herkes meydanlara çıktı. ‘Niye çıktılar, çıkmasalardı ölmezlerdi’ diyorlar. Çıkmasaydı seni başkası yönetirdi. Ülkemiz paramparça olurdu, Suriye gibi olurduk. Biz bunu insanlara anlatamıyoruz.”

sehit-babasi-ruyada-sehit-babasi-gormek

Yalçın, şu sözlerle o geceyi anlatmaya devam etti:

Oğlum telefonda benimle konuşurken Külliye’ye ikinci bomba düştü. ‘Muhammet’ diye bağırdım. Ses gelmedi. Kaçtı diye düşünürken oğlumu morgda buldum.”

Şehit babası Yalçın: “Oğlumla gurur duyuyorum”

Son olarak, oğlunun şehit olmasından dolayı gurur duyduğunu belirten Selahattin Yalçın, şunları kaydetti:

“Oğlumla gurur duyuyorum. Önce vatan. Irak’ı, Suriye’yi, Libya’yı görüyoruz. Ülkenin kıymetini bilmiyorlar. Alnımız açık, dimdik ayakta duruyoruz. “Keşke hiç çıkmasaydı” dediğim bir an bile olmadı. Milliyetçi bir çocuktu. O çocuğu evde tutamazsın. Benim oğlum şehit oldu. Yine olsun yine gönderirim. Benim oğlum her gün yaşıyor. Ayette, ‘Allah yolunda öldürülenleri ölü saymayın. Hayır, onlar diridir’ diyor.”

Benzer gönderiler