Soner Tarım’ın FETÖ sırrı 19 yıl önceki başvurusunda açığa çıktı

soner tarım

FETÖ’nün ABD’deki charter school ağının kilit isimlerinden firari terörist Soner Tarım’ın, Fetullahçı Terör Örgütü ile olan bağını gizleme çabası sonuçsuz kaldı.

2000’de Harmony Okullarının kuruculuğu görevini üstlenen ve 2018’e kadar bu okullarda üst düzey görevlerde bulunan Tarım, hem kendisinin hem de yönettiği okulun FETÖ ile bağlantılarını reddediyordu.

FETÖ kolejinde öğretmen ve koordinatör

Tarım’ın 1988-91 arasında Erzurum’da örgüte bağlı Özel Aziziye Kolejinde hem öğretmenlik hem de program koordinatörlüğü görevini yürüttüğü tespit edildi.

Tarım’ın bugüne kadar özenle sakladığı “Aziziye Koleji” bağlantısı, ilk kez ve sadece, kendisinin 21 Ocak 2000’de Teksas Eğitim Kurulu’na yaptığı “Harmony Bilim Akademisi” başvurusunda yer aldı.

ABD’de de danışmanmış

Okulun açılışı için 251 sayfalık başvuru dosyası hazırlayan Tarım, dosyanın 157. sayfasında önceki görev yerleri listesinde 1988-91 yılları arasında “Erzurum Özel Aziziye Koleji” ibaresine yer verdi.

Bu bölümün karşısında ise “öğretmen” ve “program koordinatörü” görevleri yer aldı. Aynı listede Tarım’ın 1999-2000’de yine FETÖ’ye ait Virginia International University (VIU) bünyesinde “danışman” kadrosunda yer alması dikkatlerden kaçmadı.

Benzer gönderiler