Scroll Top

Tutuklu FETÖ’cüler cezaevinden çıkacakları vaadiyle kandırılıyor

mahkeme-hakim-yargı-savcı-duruşma (1)

Cezaevindeki FETÖ’cülerin haberleşmek için kullandığı yöntemler birbir ifşa ediliyor. Daha önce radyo kanalları ve ziyarete gelen akrabalarla mesaj ileten FETÖ’cülerin son yöntemi duruşma salonunda yazılı not iletmek oldu.

FETÖ’nün darbe girişimini Akıncı Üssü’nden yöneten sivil imamlardan Harun Biniş’e iletilmek istenen not ele geçirildi.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü’nde gerçekleştirilen eylemlere ilişkin davaya Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü’ndeki salonda devam edildi.

Mahkeme Başkanı Selfet Giray, Sincan Cezaevi Jandarma Tabur Komutanlığının tutanağı ile ele geçirilen “kişiye özel” ibaresi bulunan evrakın dosyaya girdiğini açıkladı.

Tutanağa göre 10 Kasım 2017’deki duruşmada, sanıkların yoklaması yapılırken sanıklardan eski kursiyer Teğmen İsmail Küçükberber’in, yoklama kağıdının arkasına sakladığı bir kağıdı, darbe girişimi gecesi üste bulunduğu belirlenen sivil imam Harun Biniş’e verdiği salondaki jandarma görevlileri tarafından fark edildi.

Küçükberber’in sivil imam Biniş’e ilettiği not şöyle:

“Moralleriniz çok yüksek, önemli birinin huzurundasınız. Kıymetli kardeşlerim, değerli kızlarım… Size ne diyebilirim ki, sizi nasıl anlatabilirim ki. Pek çoklarının isminden bile ürktüğü bir yükü yüklendiniz. İnşallah cennet ayaklarınızın altında olduğu gibi başınız üstte olacaktır. Hiç üzülmeyin, endişe etmeyin, inşallah Rabbim sizleri öyle yakın bir zamanda sevdiklerinize kavuşturacak ki hepimiz hayret edeceğiz.”

Kadın tutuklulara hitaben yazıldı

Notun bulunuşu, içeriği ve jandarma görevlilerince tutanak altına alınışına ilişkin detaylar aktarılan üst yazıda, notun, “kadın tutuklulara hitaben yazıldığı” kaydedildi.

Notun iletilmek istendiği kadın sanıkların, eski Yarbay Emine Gülşen Torunoğlu Aslan, eski Yüzbaşı Burcu Doğan ile eski kursiyer teğmenler Lale Işık, Kübra Arpaguş ve Merve Duğan olduğunun tahmin edildiği bildirildi.

Kubilay Selçuk’un yazdığı düşünülüyor Darbe girişimine kadar tümgeneral rütbesiyle Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığı yapan Kubilay Selçuk’un notun iadesi için çok üstelediği, bu sebeple notun, Kubilay Selçuk tarafından yazıldığının düşünüldüğü kaydedildi.

Benzer gönderiler