Scroll Top

YPG destekçisi Dağdelen Esed için harekete geçti

Sevim Dağdelen

YPG terör örgütü destekçisi Sol Parti Milletvekili Sevim Dağdelen, Esed rejimine kol kanat gerdi. Dağdelen, Merkel’den Türkiye’ye silah ihracatını durdurmasını ve mülteciler ile ilgili yardımların durdurulmasını istedi.

PKK/YPG terör örgütü ile eli kanlı diktatör Esed rejimi arasındaki dayanışma bu kez Almanya’da görüldü. Sol Parti Milletvekili Sevim Dağdelen, Türkiye’nin Bahar Kalkanı Harekatı’na karşı Esed rejimini destekleyen açıklamalar yaptı.

Silah ambargosu koyun

Merkel hükümetine seslenen Dağdelen, Erdoğan’ın Esed rejimine müdahalesi ve mültecilere kapıları açmasının karşılıksız kalmamasını istedi. Esed ve PKK ağzıyla Türkiye’ye teröre destek iftirası atan Dağdelen Merkel’e şu alçak çağrıyı yaptı: “Şansölye Merkel ile Dışişleri Bakanı Maas, bunun üzerine nihayet Erdoğan’a yapılan silah ihracatını ve ödemeleri durdurmalıdır. Bunun yerine Suriyeli mültecilere doğrudan yardıma ihtiyacımız var ve Suriye’ye yönelik olarak halkı etkileyen ekonomik yaptırımlara son vermemiz gerekiyor.”

Kılıçdaroğlu görüşmüştü

Sevim Dağdelen, Almanya Federal Meclisi’nde YPG’ye ait paçavra ile propaganda yapmış, örgüt elebaşı Salih Müslim ile görüşmüştü. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da 2018 yılının Aralık ayında Almanya ziyareti kapsamında PKK destekçisi Sevim Dağdelen ile bir araya gelmişti.

Benzer gönderiler