Scroll Top

Diken ve CNN Türk’ten 1 liralık çarpıtma

nazilli

Aydın Nazille’de “sarılmak bir lira” yazılı afiş nedeniyle, haklarında müstehcenlik suçu nedeniyle işlem yapıldığı iddia edilen gençlerin haberi, Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yalanlandı.

“Sosyal deney” şikayet edildi. 

Öğrenciler “Dert dinlemek 1 lira’”ve “Sarılmak 1 lira” yazılı dövizleri açarak beklemeye başladı. Bu sırada meydandan geçen bazı yurttaşlar 1 lira vererek öğrencilere sarıldı, bazıları da ‘”dert anlattı.”

Bir kişi de öğrencilere tepki göstererek polis çağırdı.

Diken ve CNN Türk’ün çarpıtması

Polis, meydanda bekleyen iki öğrenciyi ve onlara “dert anlatan” bir kişiyi şikayet üzerine ifadelerine başvurmak üzere karakola çağırdı. Öğrencilerin,  ifadelerinde Adnan Menderes Üniversitesi Bozdoğan Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler Bölümü’nde 1. sınıf öğrencisi olduklarını ve  “sosyal deney” yaptıklarını söylediler.

Diken, CNN Türk gibi medya kuruluşları öğrencilere “müstehcenlik” suçlamasıyla işlem yapıldığı haberini paylaştılar.

Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı Medya İletişim Bürosu tarafından yapılan açıklamada Diken ve CNN Türk’ün haberleri yalanlandı:

 “Bir kısım haber sitelerinde ‘Sosyal Deney Yaptığını Öne Süren Gençlere Müstehcenlikten İşlem’ başlıklı gerçekleri yansıtmayan haberle ilgili olarak kamuoyunu doğru bilgilendirmek açısından aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

 05 Mayıs 2017 tarihinde saat 19:10 sıralarında 155 Polis hattına yapılan ihbar üzerine; H.E.D ve K.N.D adlı kişilerin, Nazilli Belediye Meydanında ‘Dert Dinlemek 1TL’, ‘Sarılmak 1 TL Patron Çıldırdı’, ‘Artık Mazide Kaldı Foto Çekmek 1 TL’ yazılı pankartlar ile oturdukları tespit edilmiştir. 

Konunun Cumhuriyet Başsavcılığımıza bildirilmesi üzerine adı geçen kişilerin beyanlarının alınması talimatı verilmiştir.

H.E.D ve K.N.D adlı kişiler müşteki sıfatıyla verdikleri beyanlarında özetle; eğlence ve halkın tepkisini ölçmek amacıyla söz konusu pankartları hazırladıklarını, macera, eğlence, dikkat çekme amacı taşıdıklarını ifade etmişlerdir.

Adı geçen kişilerin gözaltına alındığı ve haklarında müstehcenlik suçundan işlem yapıldığı iddiası tamamen gerçek dışıdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Benzer gönderiler