Scroll Top

Erdoğan Avrupa’daki herkesin güvenliğini tehdit mi etti?

independent

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Anadolu Yayıncılar Derneği üyeleri ile bir araya geldiği toplantıda söylediği sözler uluslararası medya tarafından çarpıtıldı. Erdoğan’ın Avrupa’da yaşayanları tehdit ettiği söyleyen medya kuruluşlarının, dün İngiltere’de yaşanan terör saldırısını da kullanarak algı çalışması yürüttüğü yorumlarına sebep oldu.

Erdoğan’ın yapmış olduğunu açıklamayı Anadolu Ajansı şöyle duyurdu.

“Türkiye itilecek, kakılacak, onuru ile oynanacak, bakanları kapılardan kovulacak, vatandaşları yerlerde sürüklenecek bir ülke değildir. Dünyanın her yerinde bu yaşananlar çok yakından takip ediliyor. Siz böyle davranmaya devam ederseniz, yarın dünyanın hiçbir yerinde hiçbir Avrupalı, Batılı, güvenle, huzurla sokağa adım atamaz. Bu tehlikeli yolu açarsanız en büyük zararı siz görürsünüz. Türkiye olarak, Avrupa ülkelerini demokrasiye, insan haklarına, özgürlüklere saygılı olmaya davet ediyoruz”

Independent gazetesinin, “Erdoğan Avrupa’daki herkesin güvenliğini tehdit etti.” iddiası asılsızdır. Ayrıca, İngiliz gazetesinin haberde kullandığı fotoğraf 21 Mart’taki “İnsan için Orman, Ekonomi için Orman Buluşması” etkinliğine aittir. Uluslararası medya kuruluşlarının bu çarpıtmalarına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da katılmıştır.

Benzer gönderiler