“Emniyette ‘tespitli’ FETÖ’cü kalmadı kriptoları çözmeye devam ediyoruz”

selami altıok

Teşkilatta FETÖ tespiti yapılmış kimsenin kalmadığını söyleyen Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, daha güçlü kriptolara ve canlı hücrelere operasyon düzenlediklerini belirtti.

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası dolayısıyla gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Emniyette “tespitli” FETÖ’cü kalmadı

Emniyette 23 bin kişinin FETÖ kapsamında ihraç edildiğini, 11 bin 400 kişinin de açığa alındığını vurgulayan Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, “İncelemelerimizi büyük ölçüde tamamladık. Emniyet teşkilatında FETÖ’cü olarak bilinen ve tespit edilmiş hiç kimse kalmadı.” dedi.

FETÖ ile mücadele sürüyor

Selami Altıntok temizlik sürecinin bitmediğini belirterek şunları kaydetti: “Soruşturmalar devam ettikçe, ifadeler alındıkça, ek deliller bulundukça kendi personelimize yönelik operasyonlar yapmaya devam ediyoruz.

FETÖ ile mücadele bir süreç gerektiriyor. Dış istihbarat örgütlerinin desteklediği ve kurguladığı bir yapıyı ‘Tamamen bitirdik.’ diyebilme noktasında değiliz. Emniyet olarak ‘ardışık arama’ operasyonlarını yapıyoruz.

Bu TSK’ya sızmış FETÖ’cülerin tespitine yönelik önemli bir çalışmadır. Ayrıca birçok ilde FETÖ’cülerin ‘gaybubet’ evlerinde bir araya gelen canlı hücrelerine operasyonlar düzenliyoruz.”

Benzer gönderiler