Akın İpek’in eşi Nevin İpek hakkında yakalama kararı

FETÖ elebaşı hakkında “Bir gülüşü için her şeyimi feda ederim.” diyen Akın İpek’in eşi Nevin İpek hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davanın bugünkü celsesinde sanık ve avukatlarının tahliye yönündeki beyanları alındı.

Sanık beyanlarının ardından duruşma savcısı, tutuksuz sanıklar Nevin İpek, kardeşi Pelin Zenginer ve kocası Osman Zenginer’in duruşmaya katılmaması nedeniyle haklarında ayrı ayrı yakalama kararı çıkarılmasını istedi. Savcı, tutuklu sanık Hasan Ünal’ın adli kontrol şartıyla tahliyesine, aralarında Cafer Tekin İpek’in de bulunduğu tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

Akın İpek’in eşi hakkında yakalama kararı

Ara kararını açıklayan mahkeme, tutuklu sanıklar Ali Kılıçarslan, Ali Serdar Hasırcıoğlu ve Hasan Ünal’ın adli kontrol şartı ile tahliyesine, diğer tutuklu sanıkların ise tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Mahkeme, tutuksuz sanıklar Akın İpek’i eşi Nevin İpek, kardeşi Pelin Zenginer ve kocası Osman Zenginer’in duruşmaya katılmadıkları gerekçesiyle haklarında ifade almaya yönelik yakalanma kararı çıkarılmasına hükmetti.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın