CHP provokasyonu kurumsal olarak sahiplendi

canan-kaftancıoğlu

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’ın iki partili ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evini yasa dışı şekilde fotoğraflaması kamuoyundan büyük tepki gördü.

Altun’un eşi Fatmanur Altun başta olmak üzere, yapılan bu çirkin harekete gösterilen tepkiler çığ gibi büyürken, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan skandal bir savunma geldi.

CHP’li Kaftancıoğlu, “Saklayacak bir şeyleri olanlar panik yaparlar” diyerek Altun’un evinin önünde yapılan tacizin arkasında durdu.

Kaftancıoğlu, tacizde bulunan CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’ı korumak içinse “Partisinin talimatıyla gitti” ifadesini kullandı. Bu da söz konusu tacizin hem planlı ve organize bir provokasyon olduğunu hem de CHP’nin kurumsal olarak provokasyona sahip çıktığını ortaya koydu.

Öte yandan CHP’li Kaftancıoğlu’nun şiddet yanlısı tutumu, geçmiş yıllardaki paylaşımlarına da yansımıştı. 2014 yılında “Elime makineli alıp Soma’ya gitmek istiyorum, o derece yani. Hatta Ankara’ya” diyen Kaftancıoğlu, şiddet yanlısı tavrını ortaya koymuştu.

Benzer gönderiler