‘FETÖMETRE’ ile deşifre edilen eski albay Yunanistan’a kaçmak isterken yakalandı

feto-suphelisi-4-kisi-yunanistana-kacarken-yakalandi-1280x720

FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan eski Albay Mahmut Erel’in de aralarında olduğu 4 şüpheli, Edirne’den Yunanistan’a kaçmaya çalışırken gözaltına alındı.

54. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığına bağlı hudut birliği ekipleri, İpsala ilçesinde askeri yasak bölgeye yakın bir alanda yaptıkları kontrolde, şüphe üzerine bir aracı durdurmak istedi.

“Dur” ihtarına uymayan araç, bir süre sonra Gala Gölü yakınlarında durduruldu. Ormanlık alana kaçmaya çalışan 4 kişi güvenlik güçlerince yakalandı.

Araç sürücüsü olduğu belirlenen K.K. ise kaçarak gözden kayboldu. Ekiplerin yaptığı kimlik kontrolünde, şüphelilerden eski Albay Mahmut Erel’in, Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği tarafından “FETÖ üyeliği” suçundan arandığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görev yaptığı sırada “FETÖMETRE” uygulaması ile deşifre edilen kripto isimlerden olduğu ortaya çıktı.

Diğer zanlılardan Sabri A.’nın da “FETÖ üyeliği” suçundan arandığı, M.K. ile eşi E.K’nin de “ByLock” kullanıcısı oldukları iddiasıyla haklarında açılan davanın devam ettiği öğrenildi.

FETÖMETRE nedir? 

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı tarafından kripto FETÖ’cüleri ortaya çıkartmak için geliştirilen bir yöntem olan “FETÖMETRE” 72 ana ve 253 alt kriterden oluşuyor ve bu kriterin puanlamasıyla incelenen kişinin FETÖ ile bağı var mı yok mu ortaya çıkıyor.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın