FETÖ’nün suikast timi için karar günü geldi

suikast-timi-zekeriya-kuzu

FETÖ’nün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast girişimi davasının karar duruşmasında sanıklara son sözleri soruldu.

“Duruşmanın sonuna gelindi son sözünüzü söyleyin”

Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ, duruşmanın sonuna gelindiğini ve sanıkların tek tek son sözlerini söylemelerini istedi. Suikast timini yöneten eski Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmez, “Son sözü söylemeyi reddediyorum.” dedi.

Sanıklardan eski Cumhurbaşkanlığı Başyaveri Ali Yazıcı da “Son sözümü Ankara’daki çatı davada söyleyeceğim. Şu anda konuşmayacağım.” dedi.

Sanıklardan Haldun Gülmez’in son sözü olarak 6 sayfalık bir yazı okuma isteğini Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ kabul etmedi.

Sanıkların son sözlerinin alınmasına devam ediliyor. FETÖ’nün “suikast timi”ndeki biri firari 37 asker için en az 6’şar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ediliyor.

Muğla 2’nci ağır Ceza Mahkemesinde görülen 43’u tutuklu 46 sanıklı ‘Cumhurbaşkanına suikast girişimi ve 2 polisin şehit edilmesi’ davasında sanıkların son sözlerinin ardından mahkeme heyetinin duruşmaya karar için ara vermesi bekleniyor. Duruşmada sanıklardan Ünsal Coşkun, Tezcan Kızılelma ve Hüseyin Yılmaz, SEGBİS sistemi ile son sözlerini söyledi. Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ, karar için duruşmaya saat 14.00’e kadar ara verdi.

Benzer gönderiler