Sedat Peker’in FETÖ ile ilişkisinin kanıtları

sedat peker

Sedat Peker’in dili FETÖ tetikçileriyle aynı

Sedat Peker’in adı ,2 Mayıs 2021’de sosyal paylaşım platformu Youtube’da yayınladığı ilk videosundan bu yana Türkiye gündeminde kalmayı başarıyor. İlk yayınladığı videosunda, 12 videoluk bir seri ile hükümet hakkında bildiklerini aktaracağını iddia eden Peker’in videoları, özellikle muhalif kesim tarafından ilgiyle karşılanıyor. Muhalif kesimin yanı sıra, Fethullahçı Terör Örgütü’nün yayın organları tarafından da desteklenen bu videolarda atılan iftiralar sebebiyle hükümetin istifaya çağrılması, hatta yargılanması isteniyor. Suç örgütü lideri Sedat Peker’in videolarına konu olan iddiaların büyük çoğunluğunun temellerinin ise FETÖ tetikçileri tarafından aylar önce atılmış olması, aralarında planlı bir ilişki olabileceğine dair şüphe uyandırmıştı. Peker’in videolarının perde arkasında Fethullahçı Terör Örgütü’nün bulunduğuna dair bazı kanıtları derledik.

Cevheri Güven’le ağız birliği

Sedat Peker, Türkiye’nin Kolombiya ile kokain ticareti yaptığını, uyuşturucu koridoru kurmak için Venezuela’ya Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın gittiğini iddia etmişti. FETÖ tetikçisi Cevheri Güven 23 Haziran 2020 tarihinde, Youtube kanalı üzerinden yayınladığı bir videoyla aynı iddiaları dile getirerek, Kolombiya’dan çıkan 5 ton kokainin Türkiye’den gönderileceği sırada yakalandığını, Türkiye’nin yeni kokain güzergâhlarından bir tanesi olduğunu ve bunun devlet tarafından organize edildiğini belirtmişti. FETÖ’nün algı operasyonlarını yürüten Nokta gazetesinin eski genel yayın yönetmeni olan Cevheri Güven, yurtdışında yaptığı yayınlarla Türkiye’ye yönelik karalama politikaları yürütmesiyle biliniyor.

Emre Uslu’nun ağzından kaçırdığı plan

FETÖ’nün bir başka tetikçisi olan Emre Uslu, 8 Aralık 2020 tarihinde bir video paylaştı. Bu videoda, Amerikan Başkanı Joe Biden ve Avrupa’lı liderlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı oyun dışı bırakmak için bir plan üzerinde uzlaşma sağladığını iddia eden Uslu, bahsi geçen planın 6 aylık bir sürede uygulanacağını anlattı. Planın başarılı olması durumunda ise, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’de iktidar olacağını söyledi.

Sedat Peker’in FETÖ ile ilişkisinin kanıtlarıDikkat çekici bir başka nokta ise, Emre Uslu’nun bu planın finansmanının Birleşik Arap Emirlikleri tarafından karşılanacağını ifade etmesiydi.

 

Sedat Peker’in videolarının Birleşik Arap Emirlikleri’nde kendisine tahsis edilen lüks otel odalarında çekildiği ortaya çıkmıştı.

 

Sedat Peker’in FETÖ ile ilişkisinin kanıtlarıSedat Peker’in, Birleşik Arap Emirlikleri’nin piyonu ve Ortadoğu’nun kiralık katili olarak bilinen Muhammed Dahlan ile silah ticareti yaptığı da iddialar arasında. Muhammed Dahlan, aynı zamanda 15 Temmuz darbe girişimini fonlayan isimlerden biri olması nedeniyle Türkiye’de kırmızı bültenle aranıyor.

 

Sedat Peker’in FETÖ ile ilişkisinin kanıtlarıSedat Peker’in yolu 2015 yılında Emre Uslu’yla kesişmişti. Sosyal paylaşım platformu Twitter’da kendisine “mafya” diyen Emre Uslu ile yazışan Sedat Peker, orada birtakım itiraflarda bulunmuştu.

Sedat Peker’in FETÖ ile ilişkisinin kanıtlarıFETÖ’nün, kendisinden 1992 yılından beri burs ve bağış adı altında yüklü miktarlarda yardım ve himmet aldığını onaylayan Peker, örgütün tepe yöneticilerinin kendisini evinde ziyaret ettiğini ve kendisine Fethullah Gülen imzalı bir altın saat hediye edildiğini itiraf etmişti. Emre Uslu da yanıt olarak, kendisinin herhangi bir grupla ilişkisinin olmadığını, yalnızca gazetecilik yaptığını söylemişti.

Sedat Peker’in FETÖ ile ilişkisinin kanıtlarıSait Sefa’nın iddialarını tekrarladı

Fuat Avni ismiyle sosyal medyada FETÖ adına algı çalışması yürüten hesabın yöneticilerinden Said Sefa, Youtube hesabı üzerinden Türkiye’ye yönelik karalama çalışması yürüten isimlerden biri.

Sedat Peker’in FETÖ ile ilişkisinin kanıtlarıBir süredir, Sedat Peker hakkında açıklamalarda bulunan Sefa, Sedat Peker’in yurtdışına kaçmasının nedeninin Berat Albayrak olduğunu iddia etti. Berat Albayrak’ın, İstanbul’da baronların baronu olmaya karar verdiğini, bu nedenle Sedat Peker’in üstünü çizdiğini iddia eden Sefa’nın videolarının ardından Sedat Peker aynı iddiaları tekrar gündeme getirdi.

Sedat Peker’in FETÖ dergisine verdiği röportaj

Sedat Peker, kendisinin FETÖ’cü olduğuna dair iddiaları yalanlayarak, kendisinin cezaevine girmesinden FETÖ’cülerin sorumlu olduğu hatta cezaevindeyken annesi vefat ettiğinde FETÖ’cü savcıların cenazeye katılmasına izin vermediğini ifade etmişti. 2009 yılında annesi vefat eden Sedat Peker’in 2 sene sonra 2011’de FETÖ’nün yayın organı Aksiyon dergisine röportaj vermesi ise çelişkili bir durum olarak yorumlandı.

Sedat Peker FETÖ’nün çirkin iddialarını yineledi

Fethullahçı Terör Örgütü, 17-25 Aralık yargısal darbe girişimi sürecinde, ahlaksız ithamlarda bulunarak birtakım iftiralar atmışlardı. Sedat Peker, aynı çirkin iftiraları yineleyerek 26 Mayıs tarihinde Twitter’da bir açıklama yaptı.

Sedat Peker’in FETÖ ile ilişkisinin kanıtlarıBu iftira uzun süre gündemden düşmedi. Mağdur edilen kadının paylaşımları üzerine Sedat Peker, geri adım atarak özür diledi.Sedat Peker’in FETÖ ile ilişkisinin kanıtları

KAYNAK: FETÖ GERÇEKLERİ

Benzer Gönderiler