Scroll Top

11 yaşında kızın hikayesini anlatan Netflix filmi pedofili gerekçesiyle tartışma konusu oldu

1597997274694-bvv

Netflix’in 9 Eylül’de yayına girecek olan Mignonnes/Cuties filmi tartışmaya yol açtı. Sosyal medyada #NetflixPedofilia etiketiyle gündem olan film, ‘çocukları cinselleştirdiği’ düşüncesiyle tepki çekti.

Netflix Türkiye’de “Minnoşlar” adıyla yayınlanacak olan filmin 18 Ağustos’ta yayınlanan fragmanı ve afişi büyük tepki aldı. Bunun yanı sıra filmin açıklamasında “11 yaşındaki Amy, twerk yapan bir dans grubuna hayran kalır. Onlara katılmak umuduyla dişiliğini keşfetmeye başlayarak aile geleneklerine meydan okur” ifadelerine yer verildi.

Sundance Film Festivali’nde ödül kazanan ve Fransa’da 19 Ağustos’ta vizyona giren filmin afişinden farklı bir poster kullanan Netflix bir özür mesajı paylaştı: “Cuties filmi için kullandığımız uygunsuz afiş için çok üzgünüz. Bu, hoş değil ve Sundance’da ödül kazanan bu Fransız filmini yansıtmıyor. Resimleri ve açıklamayı güncelledik”

Açıklamadaki “dişiliğini keşfetmeye başlayarak” ifadesi de kaldırıldı. Netflix ayrıca YouTube üzerinden paylaştığı fragmanı sildi.

Ancak insanların filmin pedofiliye teşvik ettiği ve çocukları kötü yönde etkilediği konusundaki fikri değişmedi. Filmin platformdan kaldırılması için çarşamba günü imza kampanyası başlatıldı. Şimdiden yaklaşık 140 bin imzaya ulaşıldı.

11 yaşındaki kızın hikayesini konu alan bu filmi izleyebilmek için yaş sınırının 18 olması da bir diğer tartışma konusu oldu.

 

Benzer gönderiler