Scroll Top

27 Yıllık evliliğine rağmen sınır dışı edildi

irene-clennell

İngiltere’de 27 yıldır evli olan bir kadının sınır dışı edilmesi ülkede tartışmalara neden oldu.

Uzun yıllardır bir İngiliz ile evli olan Irene Clennel Singapur’da hasta olan babasının yanında kaldığı sırada oturum izni bitti.

2 çocuğu ve bir torunu olan, İngiltere’ye ailesinin yanına tekrar döndüğünde havaalanında gözaltına alınan Clennel yaşananlarla ilgili şunları söyledi:

“Bana terörist muamelesi yaptılar. İki koca cüsseli polis beni iki yanımdan tutarak kaldırıp götürdüler. Bu çok onur kırıcı bir durumdu. Neden böyle yaptıklarını anlamadım çünkü bir yere kaçacak değildim.”

Clennel’in İngiliz eşi sınır dışı olayının ‘kasti’ olarak pazar gününe denk getirildiğini ve buna engel olmak için konuyu hiçbir avukatla görüşemediklerini belirtti.

The Guardian gazetesine konuşan İngiltere İçişleri Bakanlığı yetkilisi oturumu biten kişilerin evli olup olmadığına bakılmaksızın ülkeyi terk etmeleri gerektiğini söyledi.

Cebinde 12 Sterlin İle Sınır Dışı Edildi

Uzun yıllardır İngiltere’de yaşayan Clennell’in, gözetim merkezine sevk edildikten sonra sınır dışı edildiği ve ülkesi Singapur’a gönderildiği belirtildi.

53 yaşındaki kadının gözaltına alınırken üzerinde sadece 12 Sterlin bulunduğunu ve sınır dışı edilirken üzerine giyebileceği yedek kıyafeti ya da parası olmadığını söyleyen aile yakınları, yasal yollardan haklarını arayacaklarını açıkladılar.

Benzer gönderiler