ABD’de bir hastanede kürtaj ile alınan bebeklerin ölmeleri için “konfor odaları” tahsis edildi

773x435_cmsv2_09815cb2-3fdc-5e1c-956b-5e46c58b58ea-4148790

ABD’nin Illinois eyaletinde, bir hemşire çalıştığı hastanede kürtaj ile alınan bebeklerin ölmeleri için “konfor odaları” tahsis edildiğini açıkladı.

Başkent Washington’daki “Born Alive Act” komisyonuna konuşan hemşire Jill Stanek, Oak Lawn kentindeki Christ hastanesinde kürtaj ile doğan ve hayatta kalan bebeklerin tek başlarına ölmeleri için özel odaların olduğunu ifade etti.

Stanek birçok kez doktorların bebeklerin canlı olmasına rağmen kürtaj operasyonu yaptıkları ve hayatta kalan bebeklerin battaniyeye sarılarak, “rahat bir ortamda” ölmelerinin sağlandığını belirtti.

Stanek, iki saat boyunca hayatta kalan bebeklerin bazen ailelerine verildiği, bazen de hemşireler tarafından ölene kadar kucakta tutulduğunu söyledi. Hemşireye göre, ölmek üzere olan bebeklerin bulunduğu “konfor odalarında” hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen aileler için profesyonel fotoğraf makinesi de bulunuyor.

Bunun sebebi sorulduğunda, Stanek hastanenin amacının, bebeğin yaşadığı süre zarfı içinde, ailenin vazgeçmesi halinde, bebeği hayatta tutmak olduğunu ifade etti.

Jill Stanek bu uygulamanın sistematik hale gelmesiyle çalıştığı hastaneden istifa ettiğini belirtti.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın