Yeraltı maden işletmelerine iş sağlığı ve güvenliği alanında 66 milyon lira destek

Screenshot_1

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Yeraltı maden işletmelerine iş sağlığı ve güvenliği alanında 2 yılda yaklaşık 66 milyon lira destek sağlayacağız.” dedi.

Bakan Selçuk, 18 yılda işyeri sayısının yüzde 158 çalışan sayısının ise yüzde 188 arttığını belirterek, “İş yeri ve çalışan sayımız artarken iş kazalarımız azalmakta. Maden sektöründe, iş yeri sayımız yüzde 110, çalışan sayımız ise yüzde 63 arttı. Yine maden sektöründe önemli iş kazalarının oranı yüzde 50 oranında azaldı.” bilgisini verdi.

Bakan Selçuk, Türkiye Cumhuriyeti’nin finanse ettiği ‘Madencilik Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi’ (MİSGEP) ile çalışmalarının daha etkin ve kalıcı hale gelmesini hedeflediklerini vurgulayan Selçuk, MİSGEP’in finansal destek ve rehberlik programı, hibe ve teknik yardım olmak üzere 3 farklı kategoriden oluştuğunu açıkladı.

Projenin uygulama aşamasına geçtiğini aktaran Selçuk, “Yeraltı maden işletmelerine iş sağlığı ve güvenliği alanında yaklaşık 66 milyon lira destek sağlayacağız.” dedi.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın