Scroll Top

Almanya’da Türkiye ve Erdoğan’ı övenin siyaset yapması yasak

nilgün

Almanya’daki siyasi partilerin Türkiye düşmanlığı bitmiyor. Her fırsatta PKK’ya destek olan, FETÖ’cülere destek olan Alman siyasetçilere en ufak bir yaptırımdan bulunmayan Alman partileri konu Türkiye’yi övmek olduğunda mensuplarına mobing uyguluyor. Bunun son örneği Nilgün Demir oldu.

Almanya’nın kuzeyinde bulunan Schleswig kentinde Sosyal Demokrat Parti’den (SPD) belediye meclisine seçilen Nilgün Demir, tüm görevlerinden istifa etti. 15 Temmuz’daki kanlı darbe girişiminden sonra darbecileri yaylım atesine tutan Nilgün Demir, üzerine bir de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı savunup övünce, partisinden büyük baskıya maruz kalmıştı.

Darbeden hemen sonra Schleswiger Nachrichten gazetesine bir demeç veren Demir, Erdoğan’ı övdügü gibi, Alman basınını da tek yanlı haber yaptıgı için eleştirmişti. Hoşgörü partisi olduğunu iddia eden SPD bunun üzerine Nilgün Demir’i istifaya zorlamıştı. Ancak Demir düne kadar bu baskılara pabuç bırakmadı ve direndi.

Sonunda iyice izole edilen Demir partide artık çalışamayacağını anladı ve istifa etti. Demir, “Geçen yıl verdiğim röportajın yankıları hala sürüyor. Ben Türklerin de bakış açısını anlatmaya çalıştım. Açıklamalarıma rağmen belli ki bunu yeterince yapamadım” dedi. SPD yönetimi, Nilgün Demir’in bu kararıyla rahatladı.

Benzer gönderiler