FETÖ Kosova’da tüm gücünü kullanmış

kosova

Kosova’daki MİT operasyonunun ardından FETÖ’cüler örgüt üyelerini kurtarmak için kendilerini paralamış.

Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) örgütün Balkan yapılanmasına yönelik operasyonunun ardından örgütün yaptığı yazışmalar ortaya çıktı.

Meclis Başkanı ile temas kurmuşlar

Örgütün son dönemde kullandığı haberleşme programı Eagle üzerinden yapılan yazışmalara göre FETÖ’cüler ilk olarak olay tarihinde yurt dışında bulunan Kosova Meclis Başkanı’nın eşini aradı.

FETÖ’cüler Meclis Başkanı ile yaptığı görüşmeyi şöyle değerlendirdi: “Kosova Meclis Başkanı yurt dışındaydı, hanımı üzerinden ulaştık. Haberlerinin olmadığını ve üzüldüklerini ifade etti. Eşine (Kosova Meclis Başkanı) hemen durumu ileteceğini söyledi.”

Başbakan “olumlu” dönüş yapmış

Meclis Başkanı’nın ardından Kosova Başbakanı ile görüştüklerini de ifade eden FETÖ’cüler şunları yazdı: “Kosova Başbakanının da hanımıyla görüştük. Durumu Başbakana iletmiş. ‘Onlarla ilgili düşüncem hep olumlu, değişen bir düşüncem yok.’ demiş.”

Okullar üzerinden kurulan ağdan yararlanmışlar

FETÖ’cüler bu girişimlerle de yetinmeyerek örgüte bağlı okullarda öğrenim gören siyasetçilerle de yoğun temas kurdu: “Okulda velimiz olan iş adamları ve milletvekillerine ulaştık. Başbakanın danışmanıyla görüşüp bilgilendirdik, ‘Takip edeceğim.‘ dedi. Etkili velilerimizden işadamı, milletvekilleri görüştüklerimiz oldu, desteklerini istedik.”

Benzer gönderiler