Scroll Top

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker parlamentoyu rezil etti

resized_719f3-b5215f67juncker

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker münazara için parlamentoda ancak 30 üyenin hazır bulunduğunu görünce Avrupa Parlamentosu’nun saçma sapan bir yer haline geldiğini söyledi ve parlamentoya gelmeyen üyelere ateş püskürdü. Bunun üzerine parlamento başkanı Antonio Tajani ile aralarında bir tartışma yaşandı.

Juncker, “Avrupa Parlamentosu saçma sapan, çok saçma [bir halde]. Münazara için şu an burada 30 üye bulunması parlamentonun ciddiyetsizliğini göstermek için kâfi.” dedi ve bir daha böyle bir toplantı için parlamentoya gelmeyeceğini ifade etti.

Parlamento üyelerinin tavrını Avrupa Birliği Konseyi dönem başkanlığının Malta’da olmasıyla da ilişkilendiren Jean-Claude Juncker “Malta Başbakanı Joseph Muscat’in yerinde Angela Merkel veya Emmanuel Macron olsaydı bugün burası dolup taşardı.” dedi.

Bunun üzerine Juncker’den daha “saygılı davranmasını” ve “farklı bir dil kullanmasını” isteyen Avrupa Parlamentosu Başkanı Tajani, “Parlamento’yu kontrol etmek Komisyon’un uhdesinde değildir.” şeklinde cevap verdi. Tajani “Saçma sapan değiliz. İstirham ediyorum.” dedi.

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker parlamentoya yönelttiği hicvini; Malta Başbakanı Muscat’i ve Malta’nın Avrupa Konseyi başkanlığını selamlayarak hitâma erdirdi.

Benzer gönderiler