CHP’li Çanakkale Belediyesi’nden şehitlere yeni saygısızlık

e_5676_1

CHP’li Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Savaşının en önemli yerlerinden biri olan Orhaniye Tabyası’nı oyun alanına çevirdi.

Sultan II. Abdülhamid zamanında stratejik Boğaz tahkimatını güçlendirmek amacıyla, 1889 yılında yaptırılan ve Çanakkale Savaşı sırasında vatan savunmasında kullanılan en önemli alanlardan biri olan Orhaniye Tabyası’na paintball sahası yapıldı.

Atış alanı oldu

Güneş’te yer alan habere göre, işgalci kuvvetlere en ağır darbelerin vurulduğu tabya, günümüzde bir paintball işletmesi tarafından ‘atış sahası’ olarak kullanılıyor.

Tarihi Orhaniye Tabyası paintball sahasına çevrildi

Tarihi duvarlarda boya izleri

Dışı hurda araçlarla çevrili tarihi yapının duvarları da patlamış boya mermisi izleriyle kaplı. Atışların hedefi olan tabya kitabesi de, boya lekeleri yüzünden okunamaz hale geldi.

Çanakkale Savaşının önemli yerlerinden biriydi

Mehmetçik, Çanakkale Savaşı sırasında vatan savunmasındaki önemli alanlardan biri olan Orhaniye Tabyası’ndan düşman kuvvetlerine ağır darbeler indirmişti.

5 yıla hapis cezası var

Tarihi kültür varlıklarına yönelik saldırılar ve buna aracılık edenler için öngörülen ceza, kanunlarda açıkça yer alıyor. Kültür ve tarih düşmanları için 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Tarihi Orhaniye Tabyası paintball sahasına çevrildi

Tarihi Orhaniye Tabyası paintball sahasına çevrildi

Daha önce de şehitlikte içki içmişlerdi

Tarihi skandala göz yuman CHP’li belediye, daha önce de benzer rezaletlerle gündeme gelmişti.

CHP’li Belediye Başkanı HDP’nin barajı geçmesini pilav dağıtarak kutlamış, parti üyeleri de CHP kampı için gittikleri tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki şehitlikte içki içerek tarihi değere sahip bölgeyi adeta meyhaneye çevirmişti.

Çanakkale’de sözde “Adalet Kurultayı” için kamp kuran ve sabaha kadar içki içerek göbek atan CHP’lilere tüm Türkiye’den büyük tepki gelmişti. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, skandal görüntülerdeki kişilerin CHP parti üyesi olduklarını açıklamış ve olayı doğrulamıştı.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın