Scroll Top

Fransız polisi göçmen kadını hamile olmasına rağmen trenden attı

French CRS riot police face off with demonstrators after the announcement of results in the election of Emmanuel Macron as French President, in Paris

Fransız polisi hamile bir göçmen kadını ailesiyle birlikte sürükleyerek trenden attı. Üç Fransız öğrencinin çektiği bir videoda çığlıklar ve protestolarla noktalanan yorucu bir kontrol sonrasında polislerin hamile kadını kollarından ve bacaklarından tutup sürükledikleri görülüyor.

Nice-Matin isimli haber sitesine göre, hamile göçmen kadın ailesiyle birlikte İtalya’nın Ventimiglia bölgesinden gelen bir trende seyahat ediyordu ve Fransa’nın Menton şehrinde inmeye zorlandı.

Söz konusu video sosyal medyada dolaşıma girdikten sonra izleyenler arasından öfkeye neden oldu. “Beni neden tutukluyorsunuz? Karımla birlikteyim. Hamile o.” anlamında İngilizce konuşan adama polisler bağırarak “Hepiniz inmek zorundasınız, inmek.” dedi.

Nice-Matin sitesi adamın kimliğini göstermeyi reddettiğini ve polislerin de ailenin Menton’da trenden indirilmesine karar verdiklerini yazdı.

Göçmen kadının kocasının: “Karıma dokunmayın, o hamile!” diyerek bağırması da fayda etmedi. Kadın iyi hissetmediğini söyledi ve sonrasında istasyondaki bir banka doğru sürüklendi.

Video İtalya-Fransa sınırındaki Ventimiglia’da göçmen durumu hakkında haber yapan üç öğrenci tarafından cep telefonu ile çekildi. Bu üç öğrenci de polis tarafından soruşturuldu.

Benzer gönderiler