Scroll Top

HSK’ya düşen bomba: Twitter küfürbazı savcı çıktı!

HSK Savcı Trol

Sahte hesaptan hakaretlerde bulunan kişi savcı çıktı

Twitter  üzerinden açmış olduğu sahte hesapla bakanlara, AK Parti yöneticilerine ve vekillere ağır hakaretler eden kişi, savcı çıktı. Samsun Cumhuriyet Savcısı olan Özcan Muhammed Gündüz devlet yetkililerine ağır hakaretler ve küfür içeren Twitler attı. Bunu @HOHMUSTESARI isimli hesapla yapan savcı, adalet dağıtması gerekirken mesaisini sosyal medyada küfürbazlığa harcadığı için HSK tarafından açığa alındı. Samsun Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz, yakalanınca @HOHMUSTESARI hesabını kapattı. Twitter üzerinden @HOHMUSTESARI rumuzuyla açtığı hesap ile trollük yapıp, bakanlara, devlet yetkililerine ve AK Partililere akıl dışı hakaretlerde bulunan kişinin Samsun Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz olduğu belgelerle kanıtlandı.

Savcı, bu hadsizliğe 2019-2020 yılları arasında ‘@HOHMUSTESARI‘ ‘Sayın Müsteşar’ rumuzunu kullanarak başladı. Bu durum, Twitter kullanıcısının kim olduğunun tespitiyle ilgili araştırma sonucunda ortaya çıktı. Araştırma, hesapta aralarında bakanların da bulunduğu devlet yetkililerine ve AK Partililere küfürler ediliyor olması ve hakaretlerde bulunulması üzerine başlatıldı.

Fotoğraf: Sabah
Fotoğraf: Sabah

Savcı, trol hesap üzerinden önemli isimleri hedef aldı

Bugün sosyal medyanın gücü küçümsenmeyecek noktaya ulaşmıştır. Bu durum da beraberinde, gizli hesaplar arkasına sığınıp da trollük yapan kimseleri de getirmiştir. @HOHMUSTESARI hesabının sahibi savcı da bu trollerden biri olmuş, HSK’nın adına leke getirmiştir. Neyse ki yakalanan savcı, hak ettiği cezayı bulacaktır. Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz’ün, Eski AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve AK Parti Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam’a trol hesabı üzerinden hakaretler yağdırdığı ortaya çıktı.

Teknik incelemelerle savcı ifşa edildi

Hesapla ilgili olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu ve yapılan teknik incelemeler sonucunda, hesabı Samsun Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz’ün kullandığı belirlendi. Bu tespit üzerine vatandaşlara hukuk dağıtması gerekirken, bir savcının göreviyle bağdaşmayan eylemlerde bulunan Gündüz hakkında Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) soruşturma izni verdi. Açığa alınan Özcan hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma dosyası yetkisizlik kararıyla Samsun’a gönderildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma çerçevesinde yapılan incelemelerde, sahte hesabın ‘[email protected]‘ mail adresi üzerinden Ağustos 2016’da açıldığı belirlendi. Hesabın kurtarma bilgilerinde verilen telefon numarasının da savcı tarafından kullanıldığı saptandı. Savcının, deşifre olunca hesabı hemen kapattığı görüldü. Bunun üzerine, Gündüz’ün kullanımında olan cep telefonu numarasına ait HTS kaydı, Bilgi Teknolojileri Kurumu’ndan (BTK) istendi. BTK’dan gelen verilere göre Gündüz’e ait olan cep telefonuna ‘@HOHMUSTESARI’ hesabının kurtarma bilgilerinin, Twitter tarafından mesaj olarak gönderildiği anlaşıldı.

Benzer gönderiler