Scroll Top

Iraklı kadın işkencecisiyle Almanya’da karşılaştı şikayeti dikkate alınmadı

methodetimesprodwebbincee0002a-a0af-11e8-8dd0-114e457a16b3

Iraklı kadın, kendisine işkence eden DEAŞ’lı teröristle sığındığı Stuttgart kentinde karşılaştı ancak Almanya kadının şikayetini dikkate almadı.

Terör örgütü DEAŞ’lı teröristler tarafından 2014 yılında kaçırılan ve işkenceye maruz bırakılan Kuzey Iraklı Ezidi genç kadın, kendisine işkence eden teröristi Almanya sokaklarında gördü.

İngiltere merkezli Times gazetesinin Bas News sitesinin haberine göre, genç kadın konuyla alakalı Alman polisine başvurdu ancak DEAŞ’lı teröristin mülteci statüsünde bulunduğu ve ona hiçbir şey yapılamayacağı cevabını aldı.

Teröristler tarafından kaçırıldığı dönemde 16 yaşında olan Ashwaq Ta’lo, tüm ailesiyle birlikte Şengal’de kaçırıldığını ve Musul’da, DEAŞ’lı bir terörist olan Abu Humam’a 100 dolar karşılığında satıldığını anlattı.

Ta’lo, daha sonra bulunduğu yerde kaçmayı başardığını, 14 saat yürüyerek Sincar Dağı’na ulaştığını sonra da mülteci statüsüyle Almanya’ya geldiğini aktardı.

Ezidi kadın, Humam’ın Şubat ayında Stuttgart kentinde bir anda karşısına çıktığını belirterek, “Ben Abu Humamım. Bir süre benimleydi. Hayatta olduğunu, kiminle yaşadığını ve ne yaptığını biliyorum.” dedi.

Benzer gönderiler