Scroll Top

Masonlar, İngiltere Polis Federasyonu’nda ayrımcılıkları bitirecek reformları engelliyor

_98389497_gettyimages-71414442

İstifa eden İngiltere Polis Federasyonu Başkanı Steve White, teşkilat içerisende etkin olan özgür masonların reform yapılmasını engellediklerini söyledi.

The Guardian gazetesine konuşan Steve White, kadınların ve siyahi çalışanların önünü açacak reformun masonlar tarafından engellendiğini ileri sürdü.

Masonların polis federasyonu içerisindeki güçlerinden endişe duyduğunu belirten Steve White, reformu hayata geçiremediği için istifa etti.

Steve White, “İnsanlar kendi özel hayatlarında ne yapıyorlarsa bu onları ilgilendirir. Ama bu kendi işlerine yansıdığı zaman bu bir sorun haline geliyor. Özgür masonların reformlara engel çıkardığını düşündüren birçok vaka oldu.”dedi.

Özgür masonları eleştirenler yapının gizli bir işlevi olduğunu ve sadece kendi üyelerinin çıkarına hareket ettiğini belirtiyor. İddiaları reddeden masonlar, kamu yararına olan değerleri savunduklarını dile getiriyor.

Polis teşkilatının üst düzey isimlerinden Sir Kenneth Newman da daha önce polis içeresindeki masonların varlığına karşı çıkmıştı.

Prens Edward İngiltere’deki Masonların Büyük Üstadı.

Masonların Üstadı Kraliçe’nin kuzeni

İngiltere’de erkek masonlar 300 yıl önce resmi toplantılara başladı. İngiltere’deki erkek masonların başında Kent Dükü Prens Edward bulunuyor. Kent Dükü Prens Edward, Kraliçe’nin ilk kuzeni.

Benzer gönderiler