Scroll Top

Nazi liderinin oğlundan Almanya’ya uyarı

031f1aa9ed25de39b59b5448b29d83d7f817c033

Almanya’da son yıllarda yükselen ırkçılık ve islamofobi Almanya’da Nazi döneminin tekrar yaşanabileceği yorumlarına sebep olmuştu. II. Dünya savaşında Nazi Almanya’sı adına Polonya’yı yöneten  Hans Frank’ın oğlu Niklas Frank’ın açıklamaları yeni bir tartışma başlatacağa benziyor.

Nazi Almanyası’nın işgal ettiği Polonya’ya genel vali olarak atadığı Hans Frank’ın oğlu BBC Hardtalk programına verdiği mülakatta eğer ekonomik koşullar kötüleşirse Almanya’nın otoriterliğe kayabileceğini söyledi.

“Ekonomimiz iyi olduğu ve para kazandığınımız sürece herşey çok iyi ama beş-on yıl süren bir ekonomik sıkıntı yaşarsak bataklık, göle, göl de herşeyi yutacak bir denize dönüşür”dedi.
1939-1945 arası Nazi Almanyası’nın Polonya valisi olan babasından insanlığa karşı işlediği suçlardan dolayı utandığını söyleyen Niklas Frank, Almanya’yı gezerek babası ve Nazi dönemi hakkında konuşmalar yapıyor.

Niklas Frank’nın babası Hans Frank işlediği savas şuçları ve insanlığa karşı suçlardan dolayı Nuremberg mahkemelerinde yargılanmış ve 1946’da idam edilmişti.

Benzer gönderiler