Scroll Top

FETÖ elebaşının videosunu izlerken yakalanan ‘akademisyenler’ tutuklandı

Hacı-Polat-Recai-Kaya-Adıyaman

Arabada FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in videosunu izlerken yakalanan Adıyaman Üniversitesinde akademisyenler Yrd. Doç. Dr. Hacı Polat ile Yrd. Doç. Dr. Recai Kaya tutuklandı.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri, FETÖ’nün Adıyaman Üniversitesi akademisyen yapılanması sorumlusu olan firari “İsa” ve “İsmail” kod adlı İlyas B.’nin örgütsel faaliyetlere devam ettiğini tespit etti.

Polis, İlyas B.’nin içinde bulunduğu otomobile geçtiğimiz günlerde operasyon düzenledi. Otomobil içerisinde İlyas B. ile Adıyaman Üniversitesinde görev yapan Yrd. Doç. Dr. Hacı P. ve Yrd. Doç. Dr. Recai K., FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in videolarını izleyip toplanan himmet paralarının dağıtımını yaptıkları esnada polis ekipleri tarafından yakalandı.

“Falcon” ve “himmet” paraları ele geçirildi

Operasyonda İlyas B.’nin örgütün güncel olarak kullandığı “Falcon” adlı gizli mesajlaşma uygulaması yüklü telefonu, 3 bin TL himmet parası ile örgütsel iletişimde kullanılan telefon ele geçirildi.

Polis operasyonu genişleterek FETÖ’nün akademisyen imamı İlyas B. ile irtibatlı olduğu belirlenen araştırma görevlisi L.A. ve Ahmet T., Başhekim Yardımcısı Dr. Suat Ç., aile hekimi Dr. O.S.’nin de aralarında bulunduğu kişilere yönelik 7 adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

Operasyonda gözaltına alınan 7 kişi, emniyette sorguları tamamlanarak Adıyaman Adliyesine sevk edildi. 7 şahıstan Ahmet T., Suat Ç., Recai K., Hacı P. ve İlyas B. tutuklanarak cezaevine gönderilirken O.S. ile L.A. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Benzer gönderiler