Scroll Top

Kılıçdaroğlu’nun pazarlığı kesinleşti

kk

Kılıçdaroğlu’nun koruma ekibinin, 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı’nı işgal eden darbecilere ait VIP nizamiyesi önündeki tankların yanına gittiği ortaya çıktı.

Delil niteliğindeki havalimanı kamera kayıtlarına göre Kılıçdaroğlu’nu saat 23.19’da VIP dinlenme salonuna bırakan ve dokuza dakika boyunca ortadan kaybolan Koruma Müdürü Koray Aslan’ın bu süre zarfında tankların bulunduğu nizamiyeye gittiği göze çarpıyor. O sırada Kılıçdaroğlu’nun ekibinde yer alan iki kişi daha tankların yanında görüntüleniyor. Kamera görüntülerine göre iki kişi saat 23.23’te darbecilere ait tankların yanında görülüyor. Ardından tanklar nizamiyenin önünden çekiliyor ve 23.27’de Koruma Müdürü Koray Aslan koşarak VIP salonuna giriyor. Hemen ardından da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu havalimanından çıkış yapıyor. Kılıçdaroğlu’nun çıkış anında ise kameralar saat 23.30’u gösteriyor.

Çakarlı araç da orada

Görüntülerde darbecilerin yanında olan gizemli çakarlı aracın da tanklar ayrıldıktan sonra Kılıçdaroğlu’nun ekibinin yanına geldiği ve korumalarla görüştüğü görüntülere yansıyor.

Sır 9 dakika aydınlandı

Bu yeni görüntüler, darbe gecesi tankların Kılıçdaroğlu’na yolu açtığının delili niteliğinde. Görüntüler, Kılıçdaroğlu’nun Koruma Müdürü Koray Aslan’ın neden 9 dakika boyunca ortadan kaybolduğunu da izah ediyor. Bu süreçte Aslan’ın, koruma ekibinin tankları nizamiyenin önünden çekmek için yürüttüğü mekik diplomasisine öncülük ettiği anlaşılıyor.

Saat 23.19: Koruma Müdürü Aslan, VIP'ten çıkıyor.
Saat 23.19: Koruma Müdürü Aslan, VIP’ten çıkıyor.
Aslan, koşarak tanklara doğru ilerliyor.
Aslan, koşarak tanklara doğru ilerliyor.
Saat 23.23: CHP heyetinden 2 kişi tankların yanında görülüyor. Tanklar birkaç dakika içinde çekiliyor.
Saat 23.23: CHP heyetinden 2 kişi tankların yanında görülüyor. Tanklar birkaç dakika içinde çekiliyor.
4
Saat 23.27: Koruma Müdürü Aslan hızla VIP salonuna dönüyor.
23.30: Aslan'ın tankları çektiğini öğrenen Kılıçdaroğlu alandan ayrılıyor.
23.30: Aslan’ın tankları çektiğini öğrenen Kılıçdaroğlu alandan ayrılıyor.

Benzer gönderiler