Scroll Top

‘Menfez paşası’ Şehit Astsubay Gökhan Yıldırım’ın ailesini tehdit etmiş

Zekeriya-Kuzu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast timinde yer alan ve 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan Zekeriya Kuzu’nun şehit ailesini tehdit ettiği ortaya çıktı.

2015 yılında eğitimde kullanılan uçaklara yönelik sabotaj iddiaları üzerine Çiğli 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığındaki hangarlara kamera sistemi kurulmasına karar verildi. Bu sistemin kurulumu için o sırada muhabere bölümünde görev yapan Astsubay Gökhan Yıldırım (25) görevlendirildi.

Astsubay Gökhan Yıldırım, 27 Şubat 2015 tarihinde uçak paraşütlerinin konulduğu hangarda güvenlik kamerası sistemini kurduğu sırada 4 metre yükseklikten düşüp ağır yaralandı. Kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden şehit astsubay, memleketi Manisa’nın Soma ilçesinde toprağa verildi.

Aile FETÖ’cü generalden şikâyetçi oldu

Acılı olaydan sonra astsubayın ailesi, çocuklarının ihmal kurbanı olduğu gerekçesiyle soruşturma açılmasını talep etti. Aile ayrıca dönemin İzmir Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanı Tümgeneral Kubilay Selçuk’tan da şikâyetçi oldu. Hâlen FETÖ tutuklusu olan Kubilay Selçuk, 15 Temmuz’da “Yurtta Sulh Konseyi‘ üyeleri arasında yer alırken FETÖ’nün sözde atama listesinde Genelkurmay Harekât Başkanı olarak görevlendirildi.

FETÖ’cü astsubay aileyi tehdit etti

Çiğli Jet Üssü’nde görevli Astsubay Zekeriya Kuzu, FETÖ’cü generali zora sokan şehit ailesine sık sık telefon açarak baskı kurdu. Zekeriya Kuzu, soruşturmanın takipçisi olan aileyi FETÖ’cü general Kubilay Selçuk’tan şikâyetçi olmamaları için “Generalimizi üzmeyin, oğlunuz kendi kendine düşüp öldü. Yoksa şehitliğini de alırız.” diye tehdit etti.

Şehit ailesini tehdit eden Zekeriya Kuzu, 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast girişiminde yer aldı ve 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Soruşturmayı FETÖ’cü albay kapattı

Ailenin soruşturma talebi hem askerî savcılık hem de dönemin Genelkurmay Adli Müşaviri Muharrem Köse tarafından reddedildi. Soruşturmanın üzerini kapatarak FETÖ’cü generali kurtarmaya çalışan Muharrem Köse de darbe girişiminin planlayıcılarından çıktı ve 15 Temmuz’dan sonra tutuklandı.

Soruşturma nihayet açıldı

16 Nisan referandumunun ardından askerî yargının kaldırılmasıyla birlikte şehit ailesi evlatlarının ölümünde sorumluluğu bulunan kişilerin yargılanması için bir kez daha soruşturma talebinde bulundu. FETÖ’cü general Kubilay Selçuk ile eski tabur komutanı Aytuğ Denk hakkında “taksirle ölüme neden olmak” suçundan dava açılırken henüz yargılama başlamadı. Şehit Astsubay Gökhan Yıldırım’ın ağabeyi Ramazan Yıldırım, “Bizi sürekli rahatsız ve tehdit etmişlerdi ama kardeşimin davasını sonuna kadar takip edeceğim.” dedi.

Benzer gönderiler