SD karttan 6 bin kişilik kripto listesi çıktı

Polis

FETÖ’nün emniyet imamının gözaltına alınırken yutmaya çalıştığı SD karttan, 6 bin kişilik “kripto polis” listesi çıktı. Hâlen görevde olan ve hakkında hiç işlem yapılmamış çok sayıda kripto polis deşifre oldu.

Hâlen görevde olanlar var

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının derinleştirdiği soruşturmada, kodları çözülerek açılması sağlanan SD kartta yeni bir liste tespit edildi. Karttan örgütün emniyet mahrem yapılanmasında görev aldığı tespit edilen Türkiye genelinde 6 bin kişilik liste çıktı.

Bunun üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı listede yer alan kişiler hakkında soruşturma başlattı. Söz konusu listede bulunan kişilerden 1500’ünün Ankara’da yer aldığı belirtildi. Listedeki isimlerden bazılarının daha önce işlem gördüğü, bazılarının ise hiç işlem görmediği ve aralarında hâlen görevde olan isimlerin de olduğu öğrenildi.  Listede yer alan şüphelilere kademeli olarak operasyon yapılacak.

Listeler diğer illere gönderildi

Listede yer alan şüphelilerin emniyet içerisinde FETÖ yapılanmasından sorumlu kişiler olduğu aktarıldı. Söz konusu kriptoların, sivil mahrem imam bulunmadığında “vekil” ve “bağlılar” adı altında emniyette hücresel yapılanma kurarak örgütsel toplantılar yaptıkları öğrenildi. Toplantıda örgüt mensubu “vekillerin” elebaşı Fetullah Gülen’e ait videoları izlettikleri ve himmet topladıkları kaydedildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, diğer illerde de soruşturma yürütülmesi için söz konusu listeyi 81 ile gönderdi.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın