Scroll Top

Ve sahne HDP’li vekillerde

page_hdp-aym-onunde-oturma-eylemine-basladi_228568562

Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın tarafından CHP’nin FETÖ imamı olarak tanımlanan Enis Berberoğlu’nun 25 yıl hapis cezası alması sonrasında CHP’nin başlattığı “adalet yürüyüşü” devam ederken HDP’de durumdan vazife çıkarttı. Daha önce onlarca kez sonu lahmacun partileriyle biten açlık grevi başlatan HDP milletvekilleri bu kez de Anayasa Mahkemesi önünde oturma eylemine başladılar.

Partinin Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım kendilerine haksızlık yapıldığını iddia edip Martin Luther King’in sözünden alıntı yaptı.

Yıldırım, partisine mensup milletvekilleriyle birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde  4 No’lu Basın Kapısında yaptığı açıklamanın devamında ülkenin başına felaket getirilmek istendiğini söyledi.

Mithat Sancar Kılıçdaroğlu’na katılma şartını açıkladı

HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar da, Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “adalet yürüyüşünü” överken katılmak için tüm tutuklu milletvekilleri için yürünülmesi gerektiğini açıkladı.  Mustafa Balbay hakkında AYM’nin açıkladığı kararı hatırlatan Mithar Sancar TBMM tarafından getirilen ve dokunulmazlıkları kaldıran geçici anayasa değişikliği yapılmamış gibi konuşması dikkatlerden kaçmadı. HDP’li milletvekillerin oturma eyleminin ne kadar uzun süreceği merak konusu oldu.

Benzer gönderiler