Scroll Top

Antalya’da FETÖ’nün ‘Gaybubet Evi’ ortaya çıkartıldı

DCbmrLeUQAAJcYz

Yokluk – bulunmayış anlamına gelen Gaybubet evlerinde ülkeden firar edememiş FETÖ’cüler kalıyor. Antalya’da basılan ev ile bağlantısı saptanan 7 şüpheliden 6’sı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sabah gazetesinden Sema Alim Dalgıç’ın haberine göre Fetullahçı Terör Örgütü’nün Antalya’da halen faal olan bir Gaybubet Evi tespit edildi.

FETÖ/PDY’nin Antalya’da halen faal olan bir Gaybubet Evi tespit edildi. Antalya Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalanan 3 FETÖ şüphelisi, ilde halen faaliyet gösteren ve firari örgüt mensuplarının saklandıkları iddia edilen bir Gaybubet Evi’ni deşifre etti. Yapılan yer gösterme sonucu takibe alınan ev ile irtibatları tespit edilen 4 şüpheli daha gözaltına alındı.

FETÖ’nün kriptolu haberleşme uygulaması Bylock ve Eagle kullandıkları ileri sürülen şüphelilerden ikisinin arandığı için sahte kimlikle gezdikleri saptandı.

Gaybubet evi operasyonunda gözaltına alınan şahıslar böyle götürüldü. Antalya’da firar edememiş olanların kaldığı başka FETÖ evleri olup olmadığı üzerinde duruluyor.

15 Temmuz’un faili Fetullahçı Terör Örgütü FETÖ’nün Gaybubet evleri olarak bilinen son kripto evlerinde birden çok kişinin kaldığı ve dolaplarda kasa, valiz gibi malzemelerin bulunduğu belirtiliyor.

Gaybubet evlerinde kaçak terör örgütü mensuplarının yakalanmadan ulaşması durumunda kullanacakları sıfır eşyalar da mevcut.

Benzer gönderiler