Scroll Top

Polis CHP Genel Merkezinde arama yapar mı?

Polis CHP

Polis CHP Genel Merkezinde arama yapar mı? İlk başta oldukça provokatif görünen bu sorunun müsebbibi bizzat CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun 7 Ağustos’ta başladığı  Sözcü Gazetesi yazarı Ruhat Mengi ile röportaj serisinin ikincisinde söyledikleri… Suriyeli mültecilere vatandaşlık verildiği iddialarına yönelik konuşan Kılıçdaroğlu güya kamuoyunu rahatlatmak için “Türkiye’deki tüm seçmenlerin bilgisine sahip olduklarını” açıkladı. Kendisinden oldukça emin konuşan Kılıçdaroğlu, ellerindeki bilgilerin Yüksek Seçim Kurulu’nda bile olmadığını açıkladı. Eğer Kılıçdaroğlu’nun her açıklamasında bir keramet arayan yandaş değilseniz bu açıklama oldukça büyük bir güvenlik sorunu ile karşı karşıya kaldığımızı gösteriyor. Ancak Türkiye’de terör örgütlerine açık destek veren muhalefet partileri olmasından mıdır nedir, Kılıçdaroğlu’nun Ruhat Mengi’ye yaptığı açıklama hak ettiği ilgiyi görmedi.

Donald Trump’ın çiftliğine baskının CHP ile alakası ne?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından bir gün sonra ABD’den bir haber geldi: Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın çiftliği Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ajanları tarafından basıldı.  İlk başta Kılıçdaroğlu ile bir ilgisi yok gibi görünen haberin detaylarına baktığımızdaysa Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları sonrası Polis CHP Genel Merkezinde arama yapar mı? sorusu anlam kazanıyor. ABD’de yaşanan baskın, Donald Trump’ın başkanlık dönemindeki notlarını, kendisine sunulan brifing notlarını Ulusal Arşiv Dairesi’ne teslim etmemesi nedeniyle gerçekleşti. ABD kanunlarına göre başkanlar Beyaz Saray’daki görevleri bittiğinde tüm bilgi notlarını Ulusal Arşiv Dairesine teslim etmek zorunda. ABD’deki müesses nizam bunu bir ulusal güvenlik meselesi olarak görüyor. ABD müesses nizamına tepki olarak göreve gelen Donald Trump’ın bu kuralı çiğnemesi kimse için şaşırtıcı olmadı.

Polis CHP de kanıt arayacak mı?

ABD’de yaşanan baskını “işte kanunların uygulandığı ülkeler, herkes eşit” sözleriyle öven muhalif kesim, Türkiye’deki 55 milyon seçmenin (dolasıyla onların çocuklarını da katarsak tüm Türkiye’nin) kritik bilgilerine sahip olduğunu gerile gerile açıklayan Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanının bu bilgiye nasıl ulaştığını hiç sorgulamayacak. Ancak cevap bekleyen sorular ortada duruyor.

  1. CHP YSK’nın bile elinde olmayan bilgilere nasıl ulaşmıştır?
  2. Bu bilgiler muhalefet partileri hariç kim ya da kimlerde vardır?
  3. Bu bilgilerin mahiyeti nedir?
  4. CHP bu bilgileri “bir terör örgütü olarak görmediğini” defalarca açıkladığı PYD ile paylaşmış mıdır?
  5. Kılıçdaroğlu  ahlaken ve kanunen suç olan bu fişleme dosyalarına sahip olduğunu nasıl böyle rahat bir şekilde açıklamıştır?
  6. Polis CHP Genel Merkezinde arama yapar mı?

Orhan Aydın 

 

Benzer gönderiler