Scroll Top

Hastalık üzerinden algı operasyonu

hüsnü55

“Evet oyu çıkarsa, hepinizi denize dökeriz.” Kamuoyunda tepki çeken bu sözlerin sahibi Cumhuriyet Halk Partisi Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’a aitti. Hüsnü Bozkurt’un bu sözleri büyük tepki çekmişti. Hüsnü Bozkurt bugün bir kez daha gündem oldu. Bu kez, eskiden başhekimi olduğu özel hastaneden 88 yaşındaki Alzheimer hastası annesinin, hastaneden zorla çıkartıldığı iddiasıyla gündem oldu.

Gazeteler ve sosyal medyada yaşanan olay referandumla ve Hüsnü Bozkurt’un açıklamarıyla ilişkilendirildi. 

Doğan Medya Ajansı olayı abonelerine şu cümlelerle geçti. 

Oysa Hüsnü Bozkurt facebook hesabı üzerinden şu açıklamayı yapmıştı. İmlâ hatasına bile dokunmadan olduğu gibi aktarıyoruz:

“Anacığımı bugün İstanbul’ a uğurladım.
İleri alzheimer ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle 2,5 yıldır tedavi altında idi.
Kalan ömründe tedavi ve bakımını orada sürdüreceğiz.
Bu uzun süre boyunca gerek uyguladıkları tedavilerle, gerek ilgi ve ihtimamları ile annemin hayata tutunmasını sağlayan başta sevgili kardeşim Dr. Müjgan OR olmak üzere, değerli meslekdaşlarım Dr. Nigar İnceköy, Dr. Yıldız Uçar, Dr. Ayhan Onur, Dr. Osman Selçuklu, Prof. Dr. Mustafa Yel, Dr. Ali Cenker, Dr. Can Yazar, Dr. Mükerrem Bülbül, Dr. İsam Şükür ile hastanemizin güvenlik görevlilerinden temizlik elemanlarına, hemşirelerinden laborant ve radyoloji teknisyenlerine, fizyoterapistlerinden diyetisyenlerine, idari personelinden aşçılarına, sekreterlerinden şoförlerine tüm çalışanlarına ve Başhemşiresinden İşletme Müdürüne, Baştabibinden Genel Direktörüne bütün saygıdeğer yöneticilerine en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Annem için yaptıklarının karşılığı olamaz tabii, ama kabul ederlerse dualarım onlar içindir.
Sevgili eşim NUR HANIM’ a minnet duygularımı ifade edecek sözcük bulmam olanaksız. Öz kızı olsaydı ancak bu kadarını yapabilirdi.
Bakıcıları ATİYE ve AYNUR kızlarımın da haklarını ödeyemem, sadece teşekkür edebiliyor, kabul etmelerini rica ediyorum.
Uzun zamandır pek farkında olmasa, artık beni bile tanımasa da hemen her gün O’ nu ziyaret etmek, elini öpmek, kokusunu içime çekmek büyük bir mutluluktu.
Bu mutluluğu bana tattıran ve anacığıma emeği geçen herkese minnet doluyum.
Allah hepinizden razı olsun.
Hakkınızı helal edin !”

Bu açıklamaya rağmen algı operasyonu devam edince hastahane bir basın açıklamasıyla yaşananları anlattı.

Bu açıklamaya rağmen başta CHP milletvekilleri olmak üzere, “olayı siyasi baskı sonucu hastaneden zorla çıkartılmış” gibi göstermeye devam etmektedir.

Hüsnü Bozkurt’un annesine acil şifalar diliyoruz.

 

Benzer gönderiler